مركز نوآوری  اكتو تك در البرز  آغاز به كار كرد

كرج - ایرنا - مركز نوآوری اكتو تك در گروه دارویی اكتوور شهرك صنعتی بهارستان استان البرز روز سه شنبه با حضور معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری فعالیت خود را آغاز كرد.

به گزارش ایرنا، این مركز نوآوری با تكیه بر فرصت های دانشگاهی برای فعالیت های شتاب دهنده در عرصه تولید مواد غذایی راه اندازی شده است.
گروه دارویی اكتوور دارای چند مجتمع داروسازی و مواد غذایی است كه با هدف سرعت بخشیدن به فعالیت های علمی ، دانش بنیان و غذایی، مركز نوآوری را راه اندازی كرده است.
سورنا ستاری كه برای رونمایی از چند داروی جدید به استان البرز سفر كرده بود با حضور در كارخانه داروسازی اكتوور از خطوط تولید و بخش های مختلف این مجموعه بزرگ دارویی بازدید كرد.
این بازدید با هدف استمرار فعالیت های توسعه ای این شركت، حمایت از بومی سازی و بهره مندی از فناوری های نوین و دانش بنیان صورت پذیرفت.
همچنین 2 توافق همكاری از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش فعالیت های دانش بنیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به طور جداگانه با بخش تولید مواد غذایی شركت اكتوور منعقد شد.
گروه دارویی اكتوور در زمینه تولید و تامین بیش از 190 قلم دارو در 14 حوزه درمانی مختلف از قبیل بیماری های قلب و عروق، سرطانی، پیوند اعضا
، ام اس، اعصاب، داخلی، زنان و بیماری های خاص فعالیت دارد.
اكنون حدود چهار هزار نفر در گروه دارویی اكتوور فعالیت دارند.
7414/ 6155