طرح نظارت بهداشتی ماه رمضان در ری آغاز شد

شهرری- ایرنا- رئیس شبكه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: طرح نظارت بر مراكز تهیه مواد خوراكی ماه رمضان از جمله آش، حلیم، زولبیا و بامیه از امروز (17 اردیبهشت ماه) آغاز و تا پایان ماه مبارك ادامه خواهد داشت.

فاطمه تاجیك روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح از امروز همزمان با روز نخست ماه مبارك رمضان آغاز و 55 بازرس شبكه بهداشت مراكز غذایی شهرری و شهرهای تابعه را پایش بهداشتی می كنند.
وی بازرسی به نحوه تولید زولبیا و بامیه را یكی از مهمترین ماموریت های بازرسان عنوان كرد و افزود: این شیرینی سنتی از جمله مواد خوراكی پرمصرف در این ایام است كه نحوه تولید آن باید به شدت مورد بررسی قرار گیرد.
تاجیك استفاده از رنگ های غیرمجاز و روغن های چند بار مصرف را یكی از رایج ترین تخلفات در میان مراكز تولید زولبیا و بامیه عنوان كرد و یادآور شد: بازرسان اداره بهداشت با كنترل و نمونه برداری از قنادی ها و مراكز تولید این شیرینی ها بر عملكرد این واحدهای تولید نظارت خواهند كرد.
وی تصریح كرد: مجازات بسیار سنگینی از جمله حبس برای افرادی كه از رنگ های غیر مجاز در تولید رولبیا و بامیه استفاده می كنند، پیش بینی شده است.
تاجیك در پایان عنوان كرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلفی در تهیه و عرضه زولبیا و بامیه و سایر اقلام خوراكی می توانند این موارد را به سامانه 190 اطلاع دهند.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یك میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
3218/6003