تالار مركزي قم تا شهريورماه امسال به طور كامل تكميل مي شود

قم - ايرنا - سرپرست تالار مركزي شهر قم گفت: روند تكميل اين مجموعه فرهنگي مراحل آخر خود را طي مي كند و تا شهريورماه امسال به طور كامل تكميل و راه اندازي مي شود.

محمدكاظم رضواني روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، تالار مركزي شهر را يكي از مهمترين زيرساخت هاي فرهنگي هنري قم دانست و افزود: تاكنون بخش هاي مختلف اين تالار از جمله نگارخانه، برخي سالن هاي نمايش و كتابخانه به بهره برداري سيده است.
وي اظهار داشت: راه اندازي اين مجموعه بزرگ فرهنگي به صورت مرحله اي در دستور كار بوده و تاكنون برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري در آن برگزار شده است كه با بهره برداري نهايي از اين مجموعه فرهنگي شاهد تحول در زيرساخت هاي فرهنگي هنري قم خواهيم بود.
وي با تاكيد بر اينكه انجمن هاي فرهنگي هنري زير مجموعه اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم تا شهريورماه امسال در اين تالار مستقر مي شود افزود: مشكلات زير ساختي از جمله آب و برق از جمله مهمترين موانع پيش روي بهره برداري از اين مجموعه فرهنگي بود كه اين مشكلات درحال برطرف شدن است.
رضواني با اشاره به احتمال بررسي واگذاري بخش هايي از تالار مركزي شهر به بخش خصوصي گفت: اين تالار تاكنون به طور رسمي به مديريت قم واگذار نشده است و با واگذاري اين مجموعه به استان امكان برنامه ريزي براي استفاده از تمام ظرفيت هاي اين تالار وجود دارد.
تالار مركزي شهر قم در زميني به مساحت حدود هشت هزار متر مربع و با زيربناي 11 هزار متر مربع، در دهه فجر 1394 با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري و علي جنتي وزير وقت فرهنگ و ارشاد اسلامي به بهره برداري رسيد. اين تالار داراي بخش هايي چون 2 سالن 650 نفره و 220 نفره آمفي تئاتر، سالن تمرين تئاتر و سالن اجراي تعزيه است. تالار مركزي شهر قم در حاشيه ميدان شهيد نواب صفوي واقع شده است.
7404/ 1175