بنياد نخبگان از برگزيدگان ادبي حمايت مي كند

ياسوج- ايرنا- رئيس بنياد نخبگان كهگيلويه و بويراحمد گفت: اين بنياد با هدف ارتقاي فعاليت‌هاي نخبگاني در حوزه زبان و ادبيات فارسي و تجليل از بزرگان ادب فارسي، فرآيند شناسايي و پشتيباني اجتماعات ادبي را آغاز كرده است.

حمدالله اكواني روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: بنياد نخبگان براساس آيين نامه و شناسايي و پشتيباني از برگزيدگان ادبي كشور و با هدف ارتقاي فعاليت‌هاي نخبگاني در حوزه زبان و ادبيات فارسي و تجليل از بزرگان ادب فارسي، فرايند شناسايي آحاد اجتماعات ادبي را در 2 رده «مستعد برتر ادبي» و «سرآمد ادبي» در سال جاري آغاز كرده است.
وي افزود: متقاضيان به شكل فردي يا با معرفي از سوي نهادهاي معتبر ادبي (مجامع ادبي، نهادهاي تخصصي ادبي و...) مي‌توانند در فرايند ارزيابي شركت كنند.
رئيس بنياد نخبگان كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: بنياد در صدد است ضمن پذيرش درخواست‌هاي فردي، با رصد فعاليت‌هاي نخبگاني افراد در حوزه ادبيات، برگزيدگان ادبي را با همكاري نهادهاي ادبي، دستگاه‌هاي علمي و اجرايي ذيربط شناسايي كند.
اكواني تصريح كرد: از صاحب نظران و فعالان حوزه ادبيات شامل «شعر»، «داستان» و «تخصص‌هاي زباني و ادبي (از جمله: نويسندگي، ويرايش، آموزش زبان فارسي، ترجمه، زبان‌شناسي و پژوهش زباني و ادبي)»، درخواست مي‌شود، اطلاعات خود را در قالب كاربرگ‌هاي شناسايي «مستعد برتر ادبي» / «سرآمد ادبي» تكميل و به معاونت آينده سازان بنياد ملي نخبگان ارسال كنند.
وي عنوان كرد: نام نويسي و ثبت درخواست از طريق پايگاه اطلاعاتي بنياد (به نشاني: http://sina.bmn.ir ) نيز امكان پذير است.
9928/6110

سرخط اخبار استان‌ها