توليدكنندگان محتواي ديجيتال اسلامي حمايت مي‌شوند

قزوين - ايرنا - مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي قزوين گفت: به مناسبت فرارسيدن ماه رمضان، توليدكنندگان محتواي ديجيتال اسلامي در حوزه‌هاي آموزش نيروي انساني و تجهيزات موردحمايت قرار مي‌گيرند.

به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام سيد مهدي حسيني روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به فراگيري حوزه ديجيتال در عصر جديد، ضرورت جريان سازي توليد محتواي ديجيتال با موضوعات معارف اسلامي بيش ‌از پيش احساس مي‌شود.
وي اظهار داشت: محتواي فرهنگي بايد مطابق با سبك زندگي اسلامي باشد بنابراين در حوزه توليد محتواي ديجيتال بايد سبك زندگي ايراني و اسلامي بيشتر مورد توجه قرار بگيرد و آثار اين حوزه تقويت شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي قزوين با اشاره به شعار امسال،خاطرنشان كرد: در سال رونق توليد به منظور حمايت از توليدكنندگان ديجيتال و با توجه به فرا رسيدن ايام مبارك ماه رمضان از استارت آپ هاي حوزه ديجيتال با محتواي اخلاقي، قرآني و اسلامي در حوزه‌هاي قرآن، اهل‌بيت (ع) و سبك زندگي اسلامي با رويكرد توليد محتواي اسلامي در حوزه ديجيتال حمايت مي‌كنيم.
وي تاكيد كرد: اين طرح مختص ماه مبارك رمضان نيست ولي ماه مبارك بهانه‌اي براي حمايت از توليدكنندگان اين عرصه است و با توجه به اينكه توليدكنندگان اين عرصه نياز به حمايت در اين حوزه دارند درعين‌حال آثار توليدشده داري مضمون و محتواي اسلامي است اين طرح به‌صورت مستمر اجرا مي‌شود.
حسيني يادآور شد: با توجه به اينكه مركز ديجيتال قزوين ظرفيت خوبي در حوزه ديجيتال دارد بنابراين با همكاري اين مركز در بخش‌هاي آموزش نيروي انساني و تجهيزات اماني تا زماني كه استارت آپ شكل بگيرد، توليدكنندگان موردحمايت قرار مي‌گيرند.
وي اظهار داشت: با همكاري مركز ديجيتال قزوين به‌ منظور ترويج توليد محتواي اسلامي، ضمن حمايت از اين توليدكنندگان مي‌توانيم گام هاي خوبي در جهت كارآفريني برداريم، به‌ گونه اي كه با آموزش تخصصي، افراد مختلفي در اين حوزه فعال شوند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي قزوين يادآور شد: قزوين توانايي تبديل‌شدن به قطب حمايت از آثار ديجيتال اسلامي را دارد و سرمايه‌گذاري به ‌منظور توسعه نرم ‌افزارهاي اسلامي عملي منطقي و معقول است، اگرچه در كوتاه‌مدت اين سرمايه گذاري، سود در برندارد ولي با توجه به گرايش و ظرفيت استان، در آينده و به‌صورت بلندمدت سود ايجاد مي‌شود.
3013