موضوع قتل مالك طلافروشی گتوند درحال پیگیری است

دزفول - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع قتل طلافروشی در خیابان استقلال گتوند و دیگر مسایل امنیتی شهرستان های گتوند و شوشتر با جدیت در حال پیگیری است.

سهراب گیلانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه رسیدگی به موضوع قتل طلافروشی گتوند را از دستگاه های ذیربط پیگیر هستیم، افزود: موضوع قتل طلافروشی گتوند از سوی نیروی انتظامی به طور جدی در حال پیگیری است و امید هایی به ما داده اند.
وی با اشاره به اینكه فرمانده انتظامی استان خوزستان در این زمینه قول جدی داده است، اظهار داشت: 14 مورد امنیتی از جمله سرقت های اخیر در شهرستان های گتوند و شوشتر در كمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح و در مورد آنها بحث شده است.
گیلانی افزود: كمیسیون امنیت ملی مجلس این موضوعات را به وزیر كشور ابلاغ كرد و وزیر كشور نیز به استانداری خوزستان ابلاغ كرد كه در شورای تامین این استان مطرح شوند.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: همه 14 موضوع كه برخی از آنها در مورد سرقت ها و مسایل نا امنی در شهرستان گتوند بودند، مصوب شدند و به فرمانداران شهرستان ها ابلاغ می شوند.
وی افزود: یكی از این موارد خارج شدن كلانتری مركزی نیروی انتظامی شهرستان گتوند از ستاد فرماندهی انتظامی و راه اندازی در شهر گتوند است البته جانمایی كلانتری بستگی به نظر مشاوران امنیتی دارد.
گیلانی اظهار داشت: انتقال كلانتری مركزی نیروی انتظامی از ستاد فرماندهی به شهر گتوند به عنوان وظایف جدی نیروی انتظامی در حال پیگیری است.
به گزارش ایرنا به دنبال افزایش سرقت ها و نا امنی در یك سال اخیر در شهرستان گتوند، شهروندان و روستاییان دستگیری و برخورد جدی با هنجارشكنان و مجرمان را خواستار شدند.
آبان ماه پارسال چهار سارق با یكدستگاه خودروی سواری پژو 405 با استفاده از اسلحه گرم، طلافروش گتوندی در خیابان استقلال این شهر را به ضرب گلوله به قتل رساندند و از محل متواری شدند.

**خسارات كشاورزان گتوند به رییس جمهوری گزارش شد
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارات بارندگی ها به بخش كشاورزی این شهرستان گفت: میزان خسارات به بخش كشاورزی این شهرستان پس از جمع بندی به رییس جمهوری تحویل داده شد.
وی با بیان اینكه بارندگی های پی در پی و افزایش رطوبت هوا موجب ایجاد بیماری در باغات به نام 'سفیدك سطحی' شد، افزود: این بیماری موجب آسیب رساندن به محصولات گوجه، پیاز و سیب زمینی شد.
نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: حدود یكهزار و 500 هكتار گوجه، 500 هكتار سیب زمینی و 200 هكتار پیاز در نقاط مختلف شهرستان گتوند به این بیماری مبتلا شدند.
وی با بیان اینكه كشاورزان مجبور شدند این محصولات را از بین ببرند، گفت: این خسارات پس از جمع بندی كامل از طریق كشاورزان و دستگاه های مربوطه، طی گزارشی مكتوب به رئیس جمهوری تحویل داده شدند.
گیلانی افزود: جمع بندی این خسارات به عنوان آسیب و خسارات سیل به وزیر كشور، وزیر جهاد كشاورزی، استاندار، مدیر سازمان جهاد كشاورزی استان خوزستان و مدیركل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز گزارش شد تا بعد از تصویب به عنوان خسارت سیل به كشاورزان این شهرستان پرداخت شود.
به گزارش ایرنا بارندگی های پی در پی در فروردین ماه امسال موجب افزایش رطوبت هوا، ایجاد بیماری 'سفیدك سطحی' و تخریب بخش زیادی از باغات گوجه، سیب زمینی و پیاز شهرستان گتوند بویژه باغات گوجه شهر جنت مكان شد.
35 هكتار از اراضی كشاورزی كلاس A حاشیه رودخانه كارون نیز در مناطق مختلف شهرستان گتوند بر اثر سیلاب و طغیان رودخانه از بین رفت.
گندم، پیاز، ذرت، هویج، گوجه، هندوانه، خیار، سیب زمینی، یونجه، ماش و لوبیا از مهمترین محصولات كشاورزی گتوند می باشند.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.
7467/3022