وزارت تعاون، مراسم افطاری از محل منابع عمومی را ممنوع كرد

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای برگزاری هرگونه مراسم افطاری از محل منابع عمومی را ممنوع اعلام كرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «محمد شریعتمداری» با تبریك حلول ماه مبارك رمضان در بخشنامه ای به معاونان، روسا، مدیران عامل سازمانها، صندوق ها، بانك ها و موسسات تابعه و مدیران كل اجرایی هدف از این اقدام را رعایت مستمر اصل صرفه جویی و تقویت انضباط مالی عنوان كرد.
همچنین تاكید شده این بخشنامه به همه رده های زیر مجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در اسرع وقت ابلاغ شود.
به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهادها به لایحه بودجه سال 1397، با یك پیشنهاد به تبصره 20 این لایحه موافقت كردند.
به موجب این بند پیشنهادی، تأمین هزینه افطاری تمام دستگاه‌های اجرایی مندرج در ماده 5 قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب از هر محل از جمله بودجه كل كشور، اعتبارات عمومی و اختصاصی منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل از صرفه جویی به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع است.
«رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز روز گذشته (دوشنبه) برگزاری هرگونه مراسم افطاری توسط بخش‌های ستادی، سازمانی، شركت‌ها و موسسات تابع این وزارتخانه را ممنوع كرد.
وی دلیل ابلاغ این بخشنامه را صرفه جویی در منابع مالی، جلوگیری از هزینه‌های غیر ضروری و كمك و همیاری به مناطق سیل‌زده كشور عنوان كرد.
پیش از این «محسن هاشمی» رئیس شورای شهر تهران نیز برگزاری افطاری در شهرداری تهران را ممنوع كرده بود.
اقتصام *9132 * 3063