۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
کد خبر 83305708
۰ نفر
نخبگان در شرایط تحریم به ایده پردازی بپردازند

ارومیه - ایرنا - رییس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینكه تحریم می تواند به فرصت تبدیل شود، گفت: نخبگان در این شرایط می توانند با شناسایی نیازهای جامعه نسبت به طراحی ایده های نوآورانه و فناورانه اقدام كنند تا در نهایت این ایده ها به تولید محصول و بازارسازی منجر شود.

«حسن حیدری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تحریم ها می تواند فرصتی برای افزایش سطح كیفی و رونق تولید داخلی باشد و صادرات غیرنفتی كشور را افزایش دهد اما ورود نخبگان به عرصه فعالیت استارت آپ ها ضروری است.
وی ایده پردازی از طریق استارت آپ ها را پله نخست برای رونق تولید در شرایط فعلی عنوان كرد و ادامه داد: استارت آپ ها با شناسایی نیازهای تكنولوژیكی جامعه، ایده هایی را برای رونق اقتصادی مطرح می كنند.
وی با اشاره به اینكه فارغ التحصیلان دانشگاهی ظرفیت عظیمی برای رونق تولید به شمار می روند، اظهار داشت: تكنولوژی در حال پیشرفت روزافزون است و بهره گیری از ظرفیت «دانشگاه» و «تكنولوژی» به رونق تولید می انجامد.
وی با اشاره به لزوم حمایت از ایده پردازی استارت آپ ها، اظهار داشت: در سطح دنیا به این امر توجه ویژه ای معطوف می شود زیرا این ایده ها زمینه توسعه روزافزون كشورها را فراهم می كند.
رییس پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری 21 رویداد شتاب در این استان، گفت: یكهزار و 796 نفر در این رویدادها شركت داشتند كه 475 ایده در این رویدادها مطرح شد و تاكنون 15 مورد از آنها برای فعالیت در پارك علم و فناوری جذب شده است.
«حیدری» با اشاره به اینكه تعداد شركت های دانش بنیان فعال در این استان به 26 مورد رسیده، اظهار داشت: 11 شركت از این تعداد شركت دانش بنیان مسقر در پارك علم و فناوری بوده و مابقی نیز در خارج از پارك مشغول فعالیت و تولید محصولات فناورانه است.
وی اعلام كرد: شركت های دانش بنیان آذربایجان غربی طی سال گذشته 2 میلیارد ریال فروش و 40 هزار دلار صادرات به كشورهای خارجی داشت.
به گزارش ایرنا پارك علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است و به عنوان یكی از اركان مهم شكل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می كند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه كشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح كشور به حمایت همه جانبه از شركت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
این پارك در تلاش است تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم كند و نقش كلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شركت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشد.
9918/3072