2 مركز درماني غيرمجاز در مياندوآب پلمب شد

مهاباد - ايرنا - مدير شبكه بهداشت و درمان مياندوآب گفت: يك مركز سوء مصرف مواد مخدر و يك واحد دندانپزشكي غيرمجاز در سطح اين شهرستان شناسايي و پلمب شد.

سهراب حيدري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مركز سوء مصرف مواد مخدر به دليل مصرف داروهاي غيرمجاز و دپوي غيرقانوني دارو در انبار آن توسط واحد نظارت بر درمان شبكه بهداشت و درمان مياندوآب شناسايي و با دستور مقامات قضايي اين شهرستان تا اطلاع ثانوي پلمب شد.
وي افزود: در بازديدهاي واحد نظارت بر درمان اين مديريت همچنين مشاهده شد كه در اين مركز بيش از حد مجاز از دارو براي درمان بيماران استفاده مي شود.
«حيدري» با بيان اينكه در بازرسي هاي تكميلي از اين مركز مقدار قابل توجهي دارو كه بيش از ظرفيت مصرف اين مركز بود، به دست آمد اضافه كرد: فعاليت هرگونه مركز ترك اعتياد در اين شهرستان بايد با اخذ مجوزهاي قانوني و زير نظر شبكه بهداشت و درمان باشد.
مدير شبكه بهداشت و درمان مياندوآب گفت: اين مديريت با همكاري دستگاه‌ هاي ذيربط نظارت لازم را بر مراكز درمان اعتياد و مراكز سوء مصرف مواد دارد تا با ايجاد بستري مناسب زمينه لازم را براي درمان معتادان فراهم كند.
وي همچنين گفت: در بازديد كارشناسان واحد نظارت اين شبكه يك واحد دندانپزشكي غيرمجاز نيز شناسايي و پلمب شد.
حيدري اظهار داشت: در اين واحد درماني غيرمجاز، افرادي بدون صلاحيت و تحصيلات دانشگاهي اقدام به داير كردن مطب كرده و به انجام امور دندانپزشكي اقدام مي كردند.
وي با اشاره به اينكه شناسايي اين مراكز غيرمجاز به دنبال گزارش هاي مردمي و بازديدهاي مستمر كارشناسان واحد نظارت بر درمان ممكن شد، بيان كرد: شهروندان براي دريافت هرگونه خدمات درماني و تشخيصي به مراكز مجاز و قانوني مراجعه كنند.
وي افزود: مراكز مجاز، داراي پروانه طبابت و مجوز قانوني است و اين مجوز بايد در معرض ديد عموم نصب شده باشد.
به گزارش ايرنا، در هفته گذشته نيز يك واحد دندانپزشكي غيرمجاز ديگر در اين شهرستان كه در امور پزشكي مداخله مي كرد و در آن فرد دندانساز بدون هيچ گونه مدرك پزشكي و با جعل برخي عناوين به درمان غيرمجاز مردم اقدام مي كرد، توسط كارشناسان حوزه نظارت بر درمان شبكه بهداشت و درمان اين شهرستان پلمب شد.
مياندوآب در جنوب آذربايجان غربي و 161 كيلومتري مركز استان واقع است.
9871/ 6185/3072

سرخط اخبار استان‌ها