۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
کد خبر 83305353
۰ نفر
174 نقطه حادثه خيز سيلابي در اصفهان وجود دارد

اصفهان-ايرنا- مديركل مديريت بحران استان اصفهان گفت: 174 نقطه پرخطر و حادثه خيز سيلابي استان در مسيل رودخانه وجود دارد كه بايد اقدام لازم براي مديريت آن صورت بگيرد.

به گزارش ايرنا، منصور شيشه فروش روز دوشنبه در شوراي هماهنگي مديريت بحران استان در استانداري افزود: اين نقاط شامل120 نقطه تقاطعي پرخطر در رودخانه و 54 سازه پرخطر در مسير سيلاب است كه در محدوده 12 شهرستان قرار دارند.
وي گفت: سه هزار كيلومتر رودخانه در استان وجود دارد كه رعايت حريم رودخانه و لايروبي مسيل ها در برخي مناطق بدرستي انجام نشده است.
مديركل مديريت بحران استان اصفهان يادآور شد: خسارت هاي پس از وقوع سيل در كشور ناشي از رعايت نشدن حريم رودخانه ها و لايروبي نشدن مسيل ها بود.
وي بيان كرد: با توجه به مسائل سيل در كشور، تاكنون 20 جلسه تخصصي در استان تشكيل شده است.
استاندار اصفهان نيز در اين جلسه گفت: بايد سازه هاي پرخطري كه برخلاف قانون در مسير سيلاب احداث شده است را شناسايي و بطور جدي با آنها برخورد كرد.
عباس رضايي با اشاره به اين كه شناسايي سازه هاي پرخطر واقع در مسير سيلاب بر عهده آب منطقه اي است، اظهار داشت: فرمانداران بايد با هماهنگي ساير دستگاه ها، مشكلات موجود در مسيل ها را شناسايي و اعلام كنند.
رضايي با بيان اين كه احداث سازه هاي غيرمجاز در مسير رودخانه هاي كشور 40 هزار ميليارد تومان خسارت بدنبال داشت، تصريح كرد: 54 سازه احداث شده خلاف قانون در مسير رودخانه در استان بايد تا يك ماه آينده و تشكيل جلسه بعدي مديريت بحران تعيين تكليف شود.
رضايي خاطرنشان كرد: تشكيل جلسه و ارائه گزارش صرف، يكي از مشكلات امروز كشور است و مشكلي را حل نمي كند.
وي با بيان اين كه دستور كار جلسه مشخص است و نبايد صرف ارائه گزارش دستگاه ها شود، اضافه كرد: نبايد وقت مسوولان را به ارائه گزارش هدر داد و اينگونه گزارش ها را مي توان در سايت هاي اداري و بطور مكتوب هم ارائه كرد.
شوراي هماهنگي مديريت بحران استان اصفهان، عصر امروز به رياست استاندار با حضور معاون دادگستري، جانشين فرمانده انتظامي و تعدادي از فرمانداران و مديران كل دستگاه هاي اجرايي با دستور كار سيل و ساخت و سازهاي واقع در حريم رودخانه ها در استانداري برگزار شد.
6027/7150