سیل هشت هزارو 500 میلیارد ریال به جاده های خوزستان خسارت زد

اهواز - ایرنا - مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: سیل اخیر هشت هزار و 500 میلیارد ریال به زیر ساخت جاده های روستایی و شهری خوزستان خسارت وارد كرد.

غلامعباس بهرامی نیا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:ارزیابی خسارت به جاده های خوزستان ناشی از سیل اخیر، به وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و استانداری خوزستان ارسال شده تا برای جبران خسارت وارده اقدام شود.
وی گفت: اعتبار مورد نیاز ناشی از خسارت سیل از طریق وزارت راه و شهرسازی و بخشی از سوی
اعتبارات استانی تامین خواهد شد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان كرد: بر اثر سیل اخیر در خوزستان 270 مسیر روستایی و شهری مسدود شد كه از این تعداد 6 راه روستایی همچنان مسدود است.
بهرامی نیا ادامه داد: تردد در جاده بستان - چذابه همچنان مسدود است و جاده جایگزین 'ام الدبس' - چذابه (منتهی به پایانه بین المللی چذابه) است كه در صورت تایید برای بازگشایی ، تردد در این مسیر برقرار خواهد شد.
وی افزود: جاده عبدالخان به بستان از مسیرهای فرعی تردد است كه به دلیل آبگرفتگی بازگشایی نشده و ماموران راهداری درحال پیگیری برای برقراری تردد در این مسیر هستند.
بهرامی نیا با اشاره به برقراری تردد در سایر جاده های خوزستان گفت: جاده اهواز- آبادان و سه راهی دارخوین - شادگان بازگشایی شده و تردد در این مسیرها برقرار است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان كرد: اولویت جبران خسارت در جاده ها با مسیرهای اصلی و شریانی است كه كار ترمیم و اصلاح جاده های آسیب دیده پس از برآورد اولیه و كارشناسی آغاز خواهد شد.
وی گفت: رانندگان می توانند از طریق سامانه تلفن گویا 141 ، اپلیكیشن 141 ، سامانه پیامكی 1000141 و كانال فضای مجازی ' راه ' اطلاعات مسیرهای تردد خود را جستجو و سفر ایمنی را آغاز كنند.
طغیان رودخانه های دز، كارون و كرخه و رهاسازی آب از سد كرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شد.
خوزستان 18 هزار كیلومتر جاده ، 56 جاده ارتباطی اصلی و فرعی و كمتر از یك هزار كیلومتر بزرگراه و آزادراه دارد.
7165/ 6037