۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 83305253
۰ نفر
61 سارق در همدان دستگیر شدند

همدان - ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: 61 سارق نیمه نخست اردیبهشت در این شهرستان دستگیر شدند كه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمشید باقری بیان كرد: نتیجه اجرای این طرح ها علاوه بر دستگیری سارقان، كشف 146 فقره سرقت است كه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش یافت.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان ادامه داد: بیشترین سرقت مربوط به وسایل داخل خودرو و اماكن خصوصی است كه به شهروندان توصیه می شود با نصب تجهیزات ضد سرقت بر روی خودرو، سارقان را در انجام اعمال مجرمانه ناكام بگذارند.

**كشف 10 فقره سرقت در همدان
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در خبر دیگری گفت: ماموران گشت كلانتری 11 شكریه حین گشت زنی به راننده یك دستگاه وانت پیكان مشكوك شده و خودرو را متوقف كردند.
سرهنگ جمشید باقری افزود: در بازرسی از این خودرو، تعدادی لاستیك زاپاس خودروهای مختلف از جمله پراید و پیكان، انواع آچار آلات و پیچ‌گوشتی كشف شد.
وی اضافه كرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی، به چهار فقره سرقت از داخل خودروهای مختلف اعتراف كرد كه تلاش برای شناسایی محل های سرقت و مالباختگان ادامه دارد.
سرهنگ باقری بیان كرد: در ماموریت دوم نیز در پی وقوع چند فقره سرقت دوچرخه در یكی از مناطق شهر همدان و شكایت مالباختگان، شناسایی و دستگیری سارق در دستور كار ماموران كلانتری 12 مدرس قرار گرفت.
این مقام انتظامی اضافه كرد: ماموران با انجام تحقیقات میدانی و پلیسی، فردی كه دارای سوابق متعدد سرقت از جمله سرقت دوچرخه بود را در این خصوص شناسایی و با دریافت مجوز قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر كردند.
سرهنگ باقری ادامه داد: متهم در تحقیات فنی و پلیسی، به سرقت 6 فقره دوچرخه اعتراف و با دستور قضائی برای بررسی بیشتر، وی به دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان منتقل شد.

** كشف بیش از 6 كیلوگرم تریاك در همدان
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اظهار داشت: در پی اشراف اطلاعاتی كاركنان مبارزه با مواد مخدر استان مشخص شد كه یكی از قاچاقچیان اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر در شهرستان همدان می كند.
سرهنگ هادی قزوینه افزود: روز گذشته با یك اقدام هوشمندانه و دقیق كاركنان پلیس مبارزه با مواد مخدر، منزل این قاچاقچی در شهر همدان شناسایی و با دریافت مجوز قضائی در بازرسی از آن، 6 كیلو و 500 گرم تریاك با لفافه، 2 دستگاه ترازو و یك عدد وافور كشف و متهم با تشكیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

** دستگیری 80 متهم در اسدآباد
فرمانده انتظامی اسدآباد از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری 80 متهم در پنج روز گذشته در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ افشین یاری بیان كرد: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف ناامن كردن محلات جرم خیز، پاكسازی نقاط آلوده و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان انجام می شود.
وی افزود: در اجرای این طرح، 26 معتاد، 9 خرده فروش مواد مخدر، 18 نفر جلبی، 17سارق و 10 نفر به دلیل ارتكاب سایر جرایم دستگیر، 12 فقره انواع سرقت و مقادیری انواع مواد مخدر كشف و 43 دستگاه وسائط نقلیه مزاحم و متخلف توقیف و روانه پاركینگ شدند.
وی با اشاره به این كه متهمان با تشكیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست: موارد مشكوك را از طریق پل ارتباطی 110 به پلیس اطلاع دهند.
7526/2090