۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبر: 83305169
۰ نفر
برلین پاسخ مقاومت به حملات اسراییل را محكوم كرد

تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه آلمان با نادیده گرفتن بمباران های هوایی رژیم صهیونیستی علیه ساكنان و شهروندان غزه، پاسخ جنبش مقاومت فلسطین (حماس) به این جنایات را محكوم كرد.

به گزارش ایرنا، هایكو ماس امروز(دوشنبه) در پیامی توئیتری نوشت: شلیك راكت توسط حماس و جنبش جهاد اسلامی به عنوان اقدامات تروریستی علیه غیرنظامیان (صهیونیست) قابل نكوهش است و ما آنها را به شدیدترین وجه ممكن محكوم می كنیم.
وی در ادامه پیام خود از تلاش های میانجیگرانه مصر و سازمان ملل متحد كه منجر به آتش بس و توقف حملات ارتش صهیونیستی به مردم بی دفاع غزه شده، ابراز خرسندی كرد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه، آمار شهدای فلسطینی در دور جدید اوجگیری تنش و خشونت بین رژیم صهیونیستی و نیروهای مقاومت به 31 تن رسیده است.
ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه با حمله هوایی به اردوگاه پناهندگان فلسطینی در مركز غزه، دور تازه ای از درگیری های خشونتبار را در این سرزمین آغاز كرد. نیروهای مقاومت نیز در واكنش به حملات رژیم صهیونیستی، در طول 48 ساعت نزدیك به 650 موشك به سوی سرزمین های اشغالی پرتاب كردند كه منجر به كشته شدن چهار صهیونیست و زخمی شدن 41 نفر دیگر شد.
به نوشته تارنمای روزنامه 'تایمز اسراییل' به رغم توافق طرف های درگیر در غزه برای برقراری آتش بس، 'آویو كوخاوی' رییس ستاد مشترك ارتش رژیم صهیونیستی گفت: اسراییل در صورت نیاز به عملیات در نوار غزه ادامه خواهد داد.
اروپام ** 1486 ** 1071