۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۸
کد خبر: 83305157
۰ نفر
نيروي زميني ارتش در حوزه هاي مختلف خودكفا است

تهران- ايرنا- فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران(نزاجا) اعلام كرد: نيروي زميني ارتش امروز در حوزه هاي مختلف خودكفا است و آنچه را كه نياز داشته باشد توليد و عملياتي مي كند.

به گزارش دوشنبه ايرنا، امير سرتيپ كيومرث حيدري در مركز توليد، بهينه سازي و نو سازي شهيد زرهرن همزمان با رونمايي از چند دستاورد جديد دفاعي افزود: خودروي تاكتيكي و عملياتي با قابليت نصب سامانه تصويربرداري در مناطق صعب العبور و مرزي كشور است.
وي اظهار داشت: اين خودرو قابليت آن را دارد كه با حضور در مناطق صعب العبور توسط سيستم كنترل از راه دور تا فاصله بسيار كم مواضع دشمن را شناسايي، رصد و عكسبرداري كرده و بصورت آنلاين اطلاعات را در اختيار سامانه فرماندهي قرار دهد.
وي ادامه داد: از ديگر قابليت هاي اين خودروي تاكتيكي رنگ آميزي خاصي است كه به دور از چشم رادارها كار مي كند در واقع اين خودرو نوعي از خودرو هاي رادار گريز است.
فرمانده نزاجا عنوان كرد: امروز سامانه جديد هدايت ليزري، با قابليت هدايت موشك هاي كد شده و با قابليت نصب بر روي خودروهاي شنيداري، پهپاد و بالگرد با چندين خصوصيت تاكتيكي در اين مركز توليد شد.
حيدري گفت: دوربين ديده باني فوق بلند با برد 20 كيلومتر نيز براي اولين بار در كشور به اين سبك توليد شد. اين دوربين با قابليت مراقبت و كنترل دقيق مرزي طراحي شده و قدرت آن را دارد كه فاصله اجسام را از 20 كيلومتري با نمايش 150 برابري در اختيار مراكز مورد نياز ستاد فرماندهي قرار دهد.
وي از طراحي و توليد قطعات مهم تانك چيفتن خبر داد و خاطر نشان كرد: مهندسان مومن و انقلابي در راستاي نهضت قطعه سازي با شعار 'روي پاي خود ايستادن' توانسته اند قطعات مهم و تاثير گذار تانك چيفتن را با تلاش شبانه روزي توليد كنند.
فرمانده نيروي زميني ارتش عنوان كرد: امروز جوانان برومند مركز شهيد زرهرن نزاجا توانسته اند با توانمندي هاي بومي خود، تجهيزاتي توليد كنند كه در گذشته بايد از خارج وارد مي كرديم.
حيدري با بيان اين كه در راستاي نهضت قطعه سازي گام هاي بزرگي را برداشته ايم، افزود: طراحي و توليد تجهيزات مورد نياز با حضور كاركنان اين مركز انجام مي شود و هر آنچه اراده كنيم را توليد خواهيم كرد.
وي تاكيد كرد: امروز نيروي زميني ارتش در حوزه هاي مختلف خودكفا است و آنچه را كه نياز داشته باشد توليد و عملياتي مي كند.
بر اساس اين گزارش، نيروي زميني ارتش به مناسبت روز ارتش نيز تسليحاتي همچون «مولتي روتور بمب افكن هوشمند»، «پرنده شكارچي تور پران»، «سامانه حس گر هوشمند زميني»، «سامانه هشدار دهنده ليزري محمول توسط نفر»، «سامانه هشدار دهنده ليزري محمول بر خودرو» و «سامانه جامع مقابله با تهديدات نوين تسليحاتي» را رونمايي كرد و سلاح بهينه سازي شده «يوزي»، «اخگر شاهد»، «سامانه تور پران محمول بر سلاح»، «توپ 23 ميليمتري محمول بر خودرو هشت در هشت»، «توپ 155 ميليمتري خود كششي غدير» و «پهپاد دست پرتاب فرپاد» را به يگان هاي عملياتي تحويل داد.
سيام*9612**9121