۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
کد خبر 83304935
۰ نفر
481 انشعاب غیر مجاز آب در روستاهای شهرستان ری جمع آوری شد

شهرری- ایرنا- مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری از جمع آوری 481 انشعاب غیر مجاز در روستاهای این شهرستان از ابتدای سال گذشته تاكنون خبر داد.

علی اكبر هراتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ماموران آبفار با انجام تست كلر و بررسی آب مصرفی واحدهای صنعتی و مسكونی روستاهای شهرستان ری توانستند این مقدار انشعاب غیر مجاز را كشف و جمع آوری كنند.
وی تصریح كرد:211 مورد شامل واحدهای صنعتی، منزل مسكونی، باغ و ویلا به مراجع قضایی معرفی و 270 مورد نیز تبدیل به مشتركان مجاز شده است.
مدیر آب و فاضلاب ری افزود: انشعابات غیرمجاز در وهله اول با ابلاغ اخطاریه و در مراحل بعد با قطع، جمع آوری و معرفی به مراجع قضایی با متخلفان برخورد می كند.
وی عنوان كرد: انشعابات غیر مجاز ضمن وارد كردن خسارت به شبكه های آبرسانی، مشكلات فراوانی از جمله مصرف بی رویه آب و آلودگی های نقطه ای در شبكه توزیع و خطوط انتقال ایجاد می كند.
هراتی در ادامه از تعویض 500 كنتور خراب روستاهای ری در این مدت خبر داد و گفت: این اقدام موجب محاسبه مصرف واقعی مشتركین و سهولت در پرداخت آب بها شده است.
وی با بیان اینكه كنتورهای 10 روستای این شهرستان نیز هوشمند شده است، گفت: قرائت هوشمند موجب شفاف سازی، عدم مراجعه مشترك به بانك و صدور لحظه ای آب بها می شود.
مدیر آب و فاضلاب روستایی ری یادآور شد: خدمت رسانی و نظارت در این مناطق بدلیل پراكندگی روستاها و فرسودگی بافت خطوط انتقال آب به كندی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری 30 هزار مشترك را در 58 روستای زیر پوشش خود دارد.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یك میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
3218/6003