520 گونه گیاه دارویی در طبیعت آذربایجان غربی جاخوش كرده است

ارومیه- ایرنا- رییس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی با اشاره به آغاز برداشت گیاهان كوهی در استان، افزود: این استان رویشگاه 520 گونه از گیاهان دارویی است كه 70 تا 100 گونه از آنها جزء گیاهان خوراكی به شمار می رود.

عباسعلی روانلو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یكهزار و360 گونه از گیاهان موجود كشور در طبیعت این استان می روید كه ظرفیت مناسبی برای انجام مطالعات تحقیقاتی در زمینه گیاهان به شمار می رود.
وی با اشاره به اینكه برداشت گیاهان خوراكی محلی همزمان با آغاز بهار و رویش این گیاهان در آذربایجان غربی آغاز شد، بیان كرد: 585 گونه گیاهی از مجموع گیاهان موجود در آذربایجان غربی در جزیره های دریاچه ارومیه می روید.
وی بیان كرد: پسته وحشی، ارس كوهی، درخت سقز و بادام كوهی از جمله شاخص ترین گونه های موجود در جزایر 9 گانه دریاچه ارومیه است.
رییس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی افزود: برخی از گونه های گیاهان در استان در حال انقراض بوده و مطالعه بر روی 120 گونه برای تعیین نوع پراكنش و مقدار موجود از آنها در طبیعت انجام شده كه 75 مورد به پایان رسیده است.
روانلو گفت: رویشگاه برخی از گیاهان به طور خاص شناسایی شده كه شامل 60 گونه از گیاهان از جمله بیزه، اله گز، نعناع كوهی، ریواس، كنگر و ثعلب بومی منطقه است.
وی اضافه كرد: بیزه در تهیه پنیر كاربرد دارد و نعناع كوهی نیز به عنوان چاشنی غذا استفاده می شود.
وی اظهار داشت: گزارش هایی مبنی بر قاچاق برخی از این گیاهان از مرزهای استان به كشورهای همسایه دریافت شده است.
وی ادامه داد: رزماری، اسطخودوس، انواع زنبق، انواع آویشن و نسترن از جمله گیاهانی است كه قابلیت كشت دارد.
رییس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: كشت گیاهان دارویی در فضاهای سبز شهری را می توان برای فرهنگ سازی در استفاده از این گونه ها در دستور كار قرار داد.
روانلو افزود: این گیاهان اغلب نیاز كمتری به آب و مراقبت دارد ولی باید فرهنگ استفاده از آنها نهادینه شود.
وی ادامه داد: از مجموع هشت هزار گونه گیاهی كشور، آذربایجان غربی یكهزار و 360 گونه را در خود جای داده و در موزه «هرباریوم» بیش از 11 هزار نمونه موجود است.
به گزارش ایرنا این استان از دیرباز محل رویش انواع گیاهان كوهی بوده و ‌ساكنان آن همه ساله با فرا رسیدن بهار راهی طبیعت می شوند تا از انواع گیاهانی كه با دست های خود آنها را می چینند، سفره هایشان را زینت ببخشند.
زنان علاوه بر طبخ غذاهای محلی، این گیاهان را خشك یا فریز می كنند تا جیره ای برای طبخ در زمستان داشته باشند و برخی از مردان نیز با چیدن و فروش این گیاهان كوهی به دنبال روزی هستند.
«دوه دابانی»، «غاز آیاغی»، «یلمیك»، «گندله»، «بولاغ اوتی»، «گلین بارماغی»، «قجی»، «ارمنی قجسی»، «كنگر»، «مندی»، «اوشگون یا ریواس»، «چریش»، «داغ مرزه سسی»، «اولیك»، «بولاغ اوتی» و «كهلیگ اوتی» تنها بخشی از این گیاهان كوهی است كه در این فصل سال سفره های مردم استان را معطر می كند.
گیاهان خوراكی محلی با داشتن انواع ویتامین ها، آنتی اكسیدان، كلسیم و فسفر دارای خاصیت های درمانی از جمله تقویت سیستم گردش خون، سیستم گوارشی، درمان یبوست، تنظیم قند خون و كاهش چربی، افزایش اشتها و بهبود زخم های معده است.
2093/3072