ایرنا حمله صهیونیست‌ها به خبرگزاری آناتولی را محكوم كرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در نامه‌ای به مدیرعامل خبرگزاری رسمی آناتولی تركیه، حمله نظامی رژیم صهیونیستی به ساختمان این خبرگزاری در غزه را محكوم و بر همبستگی مدیران و كاركنان ایرنا با آناتولی تاكید كرد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در نامه «سیدضیاء هاشمی» به «شنول كازانجی» به تاریخ یكشنبه شب، آمده است: رژیم صهیونیستی در جدیدترین اقدام خود برای خاموش كردن صدای رسانه هایی كه تلاش دارند تا پرده از جنایت های تروریستی این رژیم به ویژه كشتار ملت مظلوم فلسطین بردارند، به ساختمان خبرگزاری رسمی تركیه «آناتولی» در غزه حمله ور شد.
مدیرعامل ایرنا می افزاید: این اقدام در حقیقت حمله به همه رسانه هایی است كه صدای رسای ملت های منطقه و جهان هستند و بار دیگر ماهیت سركردگان این رژیم را به نمایش گذاشت هرچند هرگز مانعی برای رسانه ها از جمله آناتولی در ایفای مسئولیت انسانی و حرفه ای نخواهد بود.
دكتر هاشمی تصریح كرده است: بر همین اساس، از طرف خود و همكارانم در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) این جنایت رژیم صهیونیستی را محكوم كرده و همبستگی خویش را با مدیران و كاركنان خبرگزاری آناتولی به ویژه دفتر آن در غزه اعلام می دارم.
به گزارش ایرنا، جنگنده های رژیم صهیونیستی شنبه شب هفته (14 اردیبهشت) جاری 5 راكت به ساختمان خبرگزاری آناتولی در نوار غزه شلیك كردند كه باعث تخریب كامل آن شد؛ اما خسارات جانی در پی نداشت.
رژیم صهیونیستی از روز شنبه دور جدید حملات نظامی به مناطق مسكونی را آغاز كرده است كه براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در نتیجه این حملات و درگیری ها طی دو روز گذشته 24 فلسطینی شهید و 154 تن دیگر زخمی شده اند.
با واكنش متقابل گروه های مقاومت فلسطینی و شلیك صدها موشك به سوی سرزمین های اشغالی، دست كم چهار صهیونیست كشته و ده هاتن از آنان زخمی شده اند.
بنا بر گزارش ها، با میانجیگری سازمان ملل متحد و مصر، رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین شب گذشته بر سر آتش بس توافق كردند و این توافق از ساعت 4٫30 دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) به وقت محلی اجرا شده است.
فراهنگ**9157