فرماندار: هلال احمر آستارا به امكانات جديد نياز دارد

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: جمعيت هلال احمر اين شهرستان با توجه به گستردگي ماموريت ها نيازمند امكانات جديد است و براي امداد رساني بموقع در حوادث، به توجه ويژه نياز دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز دوشنبه در ديدار با كاركنان و امدادگران جمعيت هلال احمر در فرمانداري آستارا افزود: جمعيت هلال احمر به عنوان ارتش امدادي در كمك رساني به سيل زدگان و زلزله زدگان كارنامه درخشاني به يادگار گذاشته و احساس مسئوليت آن قابل تقدير است.
وي اضافه كرد: توان بالاي جوانان براي فعاليت هاي داوطلبانه، با روحيات و فرهنگ ما سازگاري كامل دارد و بيشتر افراد، بدون چشمداشت مادي در اين عرصه خدمات رساني مي كنند.
رئيس جمعيت هلال احمر آستارا نيز در اين ديدار گفت: فعاليت اين جمعيت در اين شهرستان در سال 1301 آغاز شد و در طرح فرشتگان رحمت نوروز امسال، 140 بسته كالاي ايراني شامل كيف، كفش، لباس و اقلام غذايي به نيازمندان توزيع كرد.
حسين خورشيدي افزود: اين جمعيت در سال هاي 95 و 96 با عملكرد خوب در آموزش به جامعه هدف و امداد و نجات، رتبه دوم استان گيلان را بعد از آستانه اشرفيه كسب كرد.
وي بيان كرد: 99 امدادگر در 16 تيم عملياتي هلال احمر آستارا فعاليت مي كنند و در سال گذشته 84 مصدوم حوادث جاده اي توسط امدادگران به بيمارستان منتقل شد.
وي اظهار كرد: در سال گذشته يك هزار و 550 نفر در 60 كلاس، دوره هاي امداد و كمك هاي اوليه را فرا گرفتند و راه اندازي سيستم جديد اطفاي حريق در انبار نگهداري كالاهاي جمعيت هلال احمر آستارا ضروري است.
12 تا 19 ارديبهشت ماه، هفته جمعيت هلال احمر است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007