ياد و نام شهداي مدافع حرم گيلان در آستارا گرامي داشته شد

آستارا - ايرنا - يادواره 22 شهيد مدافع حرم استان گيلان و 166 شهيد والامقام آستارا با حضور مردم و مسئولان استاني و محلي در مسجد ميرزاي اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام سعيد مهدوي مديركل تبليغات اسلامي گيلان شامگاه يكشنبه در اين يادواره گفت: دشمن از روحيه شهادت طلبي مردان ايراني مي ترسد و اين روحيه بايد در جامعه تقويت شود.
وي افزود: هدف شهداي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس و مدافع حرم، حفظ اسلام و ارزش هاي آن است و با آگاهي و درك بالاي خود، وظيفه بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذيرا شدند.
وي بيان كرد: مدافعان حرم برآمده از فضاي مساجد هستند و رشادت و از جان گذشتگي در دفاع از اهل بيت (ع) را نشان دادند.
مهدوي افزود: عزت و عظمت اسلام در سايه دفاع از ارزش ها و به واسطه خون هزاران شهيد به دست آمده و ارزش شهداي مدافع حرم، بالاتر از درك ماست.
او ادامه داد: آنها با الهام از تفكر امام خميني (ره) در برابر گروه هاي تكفيري تحت حمايت استكبار جهاني ايستادند و جوانان اين مرز و بوم، راه عزتمندانه شهدا را ادامه خواهند داد.
مهدوي گفت: آمريكا و غرب با راه اندازي امپراطوري رسانه اي، براي دلسردي مردم از نظام اسلامي و ايجاد تفرقه تلاش مي كنند و در اين راه شكست خواهند خورد.
مديركل تبليغات اسلامي گيلان افزود: نسل جوان بايد با حضور در مساجد و مطالعه و عمل به انديشه هاي امام خميني(ره) و منويات مقام معظم رهبري در مقابل توطئه هاي دشمنان بايستند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007