ساخت مدارس تخریب شده در سیل آغاز شد

گرگان - ایرنا - عملیات اجرایی ساخت مدارس تخریب شده مناطق سیل زده كشور با حضور وزیر آموزش و پرورش در گمیشان استان گلستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عملیات ساخت مدرسه 6 كلاسه حمید آخوند قولی شهر گمیش تپه مركز شهرستان سیل زده گمیشان روز دوشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسوولان استانی آغاز شد.
وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: با آغاز عملیات ساخت مدرسه حمید آخوند قولی گمیشان، ساخت تمامی مدارس آسیب دیده كشور نیز آغاز می شود.
سیدمحمد بطحایی اظهار داشت: سیل اخیر موجب آسیب دیدن یك هزار و 500 مدرسه در كشور شد كه از این تعداد 200 مدرسه نیازمند بازسازی و بقیه نیازمند مرمت و تعمیر است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بخشی از تجهیزات مدارس نیز در سیل اخیر آسیب دیده اند گفت: با سرعت عملی كه همكاران آموزش و پرورش و نیروهای خدماتی و مدیران مدارس و معلمان داشتند خسارات وارده به تجهیزات تا حد زیادی كاهش یافت.
بطحایی ابراز امیدواری كرد با كمك دولت و خیرین تا مهر امسال بخش عمده ای از خسارات های وارد شده به فضاهای آموزشی كشور جبران شود.
وی همچنین اعلام كرد: مرمت این مدارس تا قبل از فرا رسیدن سال تحصیلی آینده در مهرماه به اتمام‌ خواهد رسید.
مدرسه 6 كلاسه حمید آخوند قولی شهر گمیش تپه در 2 طبقه و هزار و 550 متر مربع مساحت با برآورد هزینه 45 میلیارد ریال ساخته می شود.
وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح و آغاز ساخت چندین طرح و پروژه آموزشی به گلستان سفر كرده و در این سفر حجت ‌الاسلام علی ذوعلم معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی كشور، مهراله رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، مسعود شكوهی مدیركل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و نیز احمد رحیمی مشاور قائم مقام، بطحایی را همراهی می كنند.
3091 /1354

سرخط اخبار علم و آموزش