۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱:۴۴
کد خبر: 83304224
۰ نفر
احتمال افزایش كشته های سانحه هوایی روسیه به 41 تن

مسكو - ایرنا - شبكه خبری راشاتودی روسیه اعلام كرده است كه تنها 37 تن از سانحه آتش سوزی عصر روز یكشنبه در هواپیمای مسافربری سوخو سوپر جت 100 كه 78 سرنشین داشت جان سالم به در برده اند.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، با وجود آنكه هنوز رسانه های دولتی روسیه از جمله ریانووستی و تاس آمار دقیقی از تعداد جانباختگان منتشر نكرده اند، اما در همان ساعات اولیه شبكه ان.ت.و روسیه گزارش داد كه 13 تن به دلیل استنشاق گاز بوجود آمده از حریق هواپیما خفه شده اند و 10 تن نیز با آمبولانس به بیمارستان منتقل و مابقی مسافران نجات یافته اند.
خبرگزاری اینترفاكس هم به نقل از منابع آگاه مدعی شد كه علت جانباختن برخی از مسافران در انتهای هواپیما، تاخیر در خروج برخی دیگر از مسافران به دلیل نجات وسایل شخصی در قفسه های بالای سرشان بوده است.
گفتنی است، یكشنبه شب یك فروند هواپیمای مسافربری سوپر جت 100 متعلق به شركت هواپیمایی ایرفلوت دقایقی پس از برخواستن از مسكو به مقصد شهر مورمانسك در شمال غربی روسیه، به برج مراقبت فرودگاه شرمتیوا در شمال غربی مسكو پیام اضطراری داد و درخواست فرود فوری كرد.
این هواپیما پس از رسیدن به باند فرودگاه آتش گرفت و در حالی متوقف شد كه آتش از بال و انتهای آن زبانه می كشید.
تصاویر منتشر شده از این سانحه نشان می دهد كه مسافران و خدمه با كمك نیروهای امدادرسان به سرعت در حال خروج از هواپیما هستند.
اروپام ** 1346 **