۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۳
کد خبر: 83304196
۰ نفر
پهپاد حماس وارد كارزار با رژیم صهیونیستی شد

تهران - ایرنا- خبرگزاری العهد لبنان اعلام كرد كه پهپاد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با موشك، خودروی نظامی ارتش این رژیم را هدف قرار داد.

به گزارش ایرنا، العهد به نقل از شبكه 12 تلویزیونی اسراییل با اعلام این خبر افزود: این نخستین حمله موشكی از هوا و سمت غزه به سوی فلسطین اشغالی است.
در حالی كه خبرهای موثق حاكی از آن است كه موشك شلیك شده، كاروان نظامی رژیم اشغالگر قدس را هدف قرار داد، شبكه 12 رژیم صهیونیستی مدعی شد كه موشك پهپاد حماس به خطا رفته و به هدف اصابت نكرده است.
عصر امروز رسانه های مختلف از فلسطین اشغالی گزارش كردند كه یك كاروان نظامی این رژیم در مسیر غزه مورد هدف موشك های گروه های مقاومت قرار گرفته است.
گردان های شهید قسام وابسته به حماس مسؤولیت این حمله را كه با موشك های كورنت و ضد زره انجام شد، بر عهده گرفت.
جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز تأكید كرد كه آماده گسترش درگیریها با اسراییل است و جنگ را ادامه خواهد داد.
این جنبش افزود: در این مرحله با توجه به پیشرفت كیفی موشك ها، هیچ نقطه ای از فلسطین اشغالی از اصابت موشك های مقاومت در امان نخواهد بود.
پیشتر برخی گروه های مقاومت اعلام كرده بودند كه در صورت آغاز دوره جدید از درگیری ها، از تسلیحات جدید علیه رژیم صهیونیستی استفاده خواهند كرد.
گروه های مقاومت در دو روز گذشته و از زمان آغاز درگیری های تازه با تل آویو بیش از 600 موشك و خمپاره به سوی پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی و شهرهای اشغالی شلیك كرده اند.
با ادامه درگیری ها در غزه و مناطق اطراف آن مقام های رژیم صهیونیستی تصمیم گرفتند تا از ورود سوخت به این منطقه جلوگیری كنند.
غزه از 13 سال پیش در محاصره است و از ورود مواد غذایی و دارو به آن جلوگیری می شود و محدودیت ورود سوخت نیز از امروز به آن اضافه شد.
شبس*خاورم*9329*1436*1917