باسكول 60 تنی در منطقه ویژه اقتصادی دوغارون راه اندازی شد

مشهد- ایرنا- باسكول 60 تنی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون یكی از مدرن ترین و مجهزترین باسكولهای كنترل تناژ انواع كالاهای صادراتی و ترانزیتی در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان امروز یكشنبه به بهره برداری رسید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در مراسم راه اندازی این باسكول گفت: این طرح با اعتباری افزون بر یك میلیارد و 600 میلیون ریال و در مدت زمان 60 روز با سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در این كانون اقتصادی به بهره برداری رسید.
فرامرز سلطانی افزود: مهمترین هدف از راه اندازی این باسكول، كنترل بیشتر توزین كامیونهای حمل بار به سمت كشور افغانستان و تسهیل در كار گمرك دوغارون و سرعت عمل بخشیدن به خروجی كامیونها بوده است.
وی ادامه داد: عدم زیرساختهای لازم در گمرك اسلام قلعه كشور افغانستان و پذیرش محدود كامیونهای حامل كالاهای صادراتی و ترانزیتی در بعضی از مواقع باعث ازدحام و طولانی شدن صف خروجی در این معبر رسمی می شود كه با نصب این باسكول خروج كامیونها به سمت این كشور تسریع و روان می شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون با اشاره به این كه سالانه افزون بر یك میلیون تن انواع كالا از گمرك دوغارون به سمت بازارهای هدف كشور افغانستان صادر می شود گفت: شناسایی پلاك و مالك كامیون، تعداد ورود و خروج و تعیین نوع خودرو از مزیتهای این باسكول محسوب می شود.
سلطانی افزود: در این باسكول به طور متوسط روزانه 150 دستگاه كامیون با تعرفه های مصوب توزین می شود و این فرآیند با نظارت كامل اداره استاندارد صورت می گیرد.
شهرستان 120 هزار نفری تایباد در فاصله 225 كیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
1922/7494