حدود نيمي از روستاهاي مازندران مجهز به دوربين شدند

ساري- ايرنا - رئيس پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي مازندران با بيان اينكه ماموريت نخست پليس ،پيشگيري از وقوع جرم است، گفت : در حال حاضر با همكاري فرمانداري ها و دهياري هاي استان حدود نيمي از روستاهاي مازندران به دوربين پايش تصويري مجهز شدند.

به گزارش روز يكشنبه پايگاه خبري پليس مازندران سرهنگ ولي الله گنجيان مقدم افزود: نصب دوربين در ورودي و خروجي روستاها سبب شد تا سرقت ها كاهش بيابد.
وي بدون اعلام آماري از سرقت ها افزود: قصد داريم در سال جاري با همكاري استانداري باقي مانده روستاهاي مازندران را نيز به سيستم پايش تصويري مجهز كنيم.
استان مازندران داراي سه ميليون و 280هزار نفر جمعيت است كه حدود نيمي از آنان در بيش از سه هزارو 500روستا زندگي مي كنند.
طبق اعلام نيروي انتظامي مازندران سرقت از تجهيزات و ماشين آلات كشاورزي از جمله تيلر و موتور پمپ ها ، احشام و محصولات كشاورزي از جمله موضوع هاي پرونده هاي تشكيل شده در كلانتري ها و پاسگاه هاي استان است.
وي پيشگيري انتظامي، قضايي و اجتماعي را سه ماموريت پليس پيشگيري عنوان كرد و ادامه داد: در حال حاضر به جز موضوع پيشگيري انتظامي و قضايي با جديت پيگير مقوله مهم پيشگيري اجتماعي در سطح استان هستيم.
وي با اشاره بر اينكه جرم را با تغيير محيط اجتماعي و فرهنگي مي توان ريشه كن كرد، گفت: اقدامات پيشگيرانه زماني در سطح جامعه هدف اثرگذار مي شود كه مردم و دستگاه ها در كنار هم قرار بگيرند.
سرهنگ گنجيان اظهار داشت: پليس پيشگيري با رويكرد اجتماعي درصدد است تا حضور كارشناسان انتظامي در مدارس را در سال جاري با هدف آگاهي و اطلاع رساني به داشن آموران افزايش دهد.
وي در بخش ديگري به موضوع شركت هاي حفاظتي و مراقبتي اشاره كرد و گفت: سال ها است كه شركت هاي حفاظتي و مراقبتي انتظام تحت نظارت پليس پيشگيري امنيت پارك ها، بانك ها و محلات را تامين مي كنند.
وي افزود: ساكنان شهرهاي مازندران مي توانند با مراجعه به پليس پيشگيري در هر شهرستاني از نحوه بكارگيري نگهبانان محلات مطلع شوند و با استفاده از اين نگهبانان امنيت محله خود را در مقابل سرقت ارتقا دهند.
6990/1899