روش های نوین و هوشمند مدیریت پسماند در كلانشهرها

تهران- ایرنا- با توجه به حجم بالای تولید پسماند در كشور و اهمیت مدیریت آن، سی و پنجمین برنامه زنگ آموزش سازمان محیط زیست با موضوع «روش های نوین و هوشمند مدیریت پسماند در كلانشهرها (تهران)» فردا ( 16 اردیبهشت ) در این سازمان برگزار می شود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آرش یوسفی رئیس مركز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص گفت: امروزه بحران انباشت و دفع ناصحیح زباله، پیامدهای سویی را برای حیات موجودات زنده به وجود آورده است و كشورها را بر آن داشته تا با مدیریت صحیح تولید، تفكیك و بازیافت زباله ها، این تهدید بزرگ را به فرصت تبدیل كرده و از مخاطرات آن بكاهند.
وی افزود: با توجه به سیاست های آموزشی سازمان در زمینه توجه ویژه به مقوله پسماند، آموزش و فرهنگ سازی آن در جامعه، یكی از اصلی ترین مباحثی كه در زنگ های آموزش امسال به آن خواهیم پرداخت؛ موضوع پسماند و مدیریت آن خواهد بود و امیدواریم همكاران سازمانی و تمامی اقشار و صنوف اجتماعی این موضوع مهم را پیگیری كنند.
یوسفی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست درنظر دارد با همكاری سازمان ها و نهادهای مرتبط با مدیریت پسماند، كاهش انواع تولید زباله و مدیریت تفكیك و دفع آن را در دستور كار آموزشی خود قرار دهد تا علاوه بر مصون ماندن محیط زیست از مخاطرات آن، در بازیافت و بازآوری زباله ها به چرخه اقتصادی كشور كمك شود.
وی گفت: در این برنامه آموزشی، سید امیر ناصر هراتی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، مبحث 'روش های نوین و هوشمند مدیریت پسماند در كلانشهرها (تهران)' را تشریح می كند و می كوشد تا شركت كنندگان و حاضران در جلسه را با آخرین روش های مورد استفاده در مدیریت پسماند آشنا كند.
شركت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.
سی و پنجمین برنامه زنگ آموزش به موضوع روش های نوین و هوشمند مدیریت پسماند در كلانشهرها (تهران) روز دوشنبه 16 اردیبهشت از ساعت 9 در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط ‌زیست برگزار می شود.
اثرات تغییرات اقلیمی بر جوامع انسانی و تمدن ها، خشك شدن تالاب‌ها و ژینایی (زنده سازی) رودخانه ها، درس های محیط زیستی زلزله‌ها و بررسی مسایل زیست محیطی دریای خزر برخی از موضوعات زنگ آموزشی سازمان محیط زیست بود كه تاكنون برگزار شده است.
علمی 9014**1485