نخستین موزه كودك كشور در ارومیه راه اندازی شد

ارومیه- ایرنا- نخستین موزه كودك كشور به اهتمام كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی به صورت رسمی در ارومیه راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا مدیركل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی روز یكشنبه در آیین آغاز بكار این موزه كه با حضور «فاضل نظری» مدیرعامل این كانون برگزار شد، گفت: راه‌اندازی اینگونه فضاها برای كودكان و نوجوانان استان ضروری بود و در نهایت به همت همه نهادهای مسوول به سرانجام رسید.
جواد زاهدی افزود: این موزه كودك در زیربنایی به مساحت حدود 500 مترمربع و در قالب سالن های تاریخ، نجوم، پیش از تاریخ و مردم شناسی در محل پارك «شهرچایی» ارومیه به كودكان خدمت رسانی می كند.
وی اضافه كرد: در مجاورت آن سالن آمفی تئاتر، كتابخانه و غرفه نمایشگاه و فروش محصولات كانون نیز برای كودكان و نوجوانان دایر است.
وی بیان كرد: علاوه بر آن رصدخانه و پژوهشكده‌ نجوم در راستای ارائه خدمات علمی نجوم به كودكان و نوجوانان ساخته می شود.
به گزارش ایرنا طراحی و ساخت خلاقانه این موزه كه در نوع خود بی نظیر به شمار می رود، توسط مدیران و كاركنان كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی انجام شده است تا ضمن ایجاد فضایی شاد و سرگرم كننده برای این قشر، آموزش عمیقی كودكان نیز در این مكان جذاب تحقق یابد.
این موزه نه تنها یك مكان فرهنگی و آموزشی مطمئن برای كودكان محسوب می شود، بلكه می تواند در زمینه عرضه محصولات فرهنگی كه توسط اعضای كانون تولید می شود، مفید باشد.
2093/3072