۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۶
کد خبر: 83303693
۰ نفر
مسئول مدیریت بحران تهران:فعالیت گسل های پایتخت را جدی بگیریم

شهرری- ایرنا- رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران گفت: سناریوی زلزله تهران بر اساس فعالیت های گسل ری نوشته شده، بنابراین فعالیت این گسل ها باید جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، رضا كرمی محمدی روز یكشنبه در همایش هوشمند سازی در حوزه تاب آوری و ایمنی در فرهنگسرای ولاء شهرری با بیان اینكه ساخت و ساز بر روی گسل ها و حریم رودخانه ها در زمان زلزله فاجعه آور است، اظهار داشت: جلوگیری از ساخت و ساز در این مناطق باید در دستور كار مدیریت شهری قرار گیرد.
وی تصریح كرد: پایش خطرات احتمالی زلزله و سیل از جمله اقداماتی است كه باید توسط نیروهای ستاد مدیریت بحران انجام شود تا در زمان بروز حادثه آمادگی لازم برای امداد وجود داشته باشد.
محمدی، پیش آگاهی را راهكاری موثر و مهم در راستای مقابله با بحران برشمرد و افزود: دانش و آگاهی در حوزه مدیریت بحران برای مقابله با حوادث موجب پیشگیری به موقع و انجام اقدامات لازم در هنگام ضرورت می شود.
وی ایده های مردمی در مقابله با بحران ها را امری مهم و مورد توجه دانست و افزود: این ایده‌های باید توسط ستاد مدیریت بحران سازماندهی شود تا هنگام وقوع حادثه در بهبود خدمات رسانی و تاثیرگذاری آن گام های مطلوبی برداشت.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران اضافه كرد: احتمال بروز 30 بحران از جمله زمین لرزه، سیل و لغزش زمین در پایتخت وجود دارد كه همین موضوع زمینه اهتمام گسترده و برنامه ریزی دقیق تری را از سوی مسئولان امر می طلبد.
وی در ادامه به تشكیل طرح خانه‌های دوام و عضوگیری در این خانه‌ها اشاره كرد و افزود: تاكنون 10 هزار نفر از شهروندان تهرانی در این طرح ثبت نام كرده اند تا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، آموزش های لازم را دیده باشند.
كرمی محمدی گفت: ترویج و ارتقای فرهنگ پیشگیری، آمادگی، ایمنی، خود امدادی و دگر امدادی، ایجاد و تقویت آگاهی و آمادگی شهروندان و محلات شهر تهران با تاكید بر حوادث طبیعی از مهمترین اهداف تشكیل خانه های دوام است.
وی ادامه داد: همگرایی بهینه ظرفیت‌های مردمی و محلی در مراحل مختلف مدیریت جامع بحران شهر تهران و همكاری اثربخش شهروندان با سازمان‌های خدمات رسان و واكنش اضطراری مدیریت بحران از دیگر اهداف این خانه‌های محسوب می‌شوند.
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
6003/1970