برخی مسوولان پیشین میراث فرهنگی به دادسرای كرمان احضار شدند

كرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مركز استان كرمان از احضار تعدادی از مسوولان پیشین سازمان میراث فرهنگی كشور به دادسرای این استان به علت تضییع حقوق بیت المال خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری دادگستری كل استان كرمان، دادخدا سالاری روز یكشنبه در نشست با جمعی از دانشجویان دانشگاه های كرمان در محل مجتمع قضایی 22 بهمن این شهر افزود: با توجه به وظیفه مدعی العموم به عنوان حافظ حقوق عامه این دادستانی با وجود اینكه هیچ شاكی خصوصی و گزارشی از سوی ضابطان در خصوص مراكز خدماتی و رفاهی بین راهی كه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال های گذشته با پول بیت المال پروژه ساخت آنها انجام شده اما به لحاظ عدم جانمایی مناسب بلا استفاده رها گردیده اند، دادستانی به این موضوع ورود كرده و پرونده ای در این زمینه در داسرای كرمان تشكیل شده است.
این مقام ارشد قضایی استان كرمان اعلام كرد: تعدادی از مدیران وقت سازمان میراث فرهنگی به دادسرای عمومی و انقلاب كرمان احضار شدند و از آنان تحقیقات اولیه به عمل آمده و پرونده در حال رسیدگی است.
سالاری عنوان كرد: متاسفانه در استان كرمان ده ها ساختمان به این شكل ساخته و رها شده اند كه تعداد این بناها در سراسر كشور صدها ساختمان برآورد می شود و به همین شكل طراحی و نیمه كاره رها شده‌اند.
دادستان كرمان افزود: متاسفانه در این زمینه میلیاردها ریال به بیت المال ضرر وارد شده كه اكنون چندین نفر به دادسرا احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.
وی بیان كرد: فرایند طراحی و اجرای همه این پروژه ها در تهران و بدون هماهنگی با اداره كل میراث فرهنگی استان ها صورت پذیرفته و تحقیقات اولیه نشان می دهد كه این طرح بدون كارشناسی مناسب و گاهی با استفاده از توانایی افراد ذی نفوذ اجرا شده است.
دادستان كرمان افزود: در این پرونده اتهام هایی متوجه آقای (الف. ر. م) رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در دولت نهم است و وی نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.
3029/ 5054