انتخابات دو فدراسيون المپيكي در موعد مقرر برگزار مي شود

تهران - ايرنا - مسئولان وزارت ورزش و جوانان و همچنين كميته ملي المپيك تلاش دارند تا مجمع انتخاباتي فدراسيون هاي المپيكي و مدال آور كشتي و وزنه برداري را در موعد مقرر برگزار كنند.

به گزارش ايرنا، اواخر هفته گذشته و با حكم «مسعود سلطاني فر» وزير ورزش و جوانان «بهروز نعمتي» عضو هيات رييسه كنوني فدراسيون كشتي، سرپرست اين فدراسيون شد.
«حميد بني تميم» پس از استعفاي «رسول خادم» رئيس فدراسيون كشتي از سوي مجمع سرپرست بود، اما نام نويسي وي در انتخابات كشتي و سرپرستي وي با واكنش و اعتراض هاي متعدد از سوي ديگر نامزدها روبرو شده بود و با توجه به پايان دوره 6 ماهه سرپرستي وي بايد فردي ديگري هدايت اين فدراسيون را برعهده مي گرفت.
همچنين وزير ورزش در حكم ديگري «عليرضا خسروي» را به عنوان سرپرست فدراسيون وزنه برداري منصوب كرد. دوره چهار ساله علي مرادي در فدراسيون وزنه برداري 7 ارديبهشت به پايان رسيده بود.
حال با توجه به اهميت كسب مدال توسط كاروان ايران در بازي هاي المپيك 2020 توكيو و همچنين اميد ورزش ايران به دو رشته وزنه برداري و كشتي، وزارت ورزش و جوانان و كميته ملي المپيك در نظر دارند در موعد مقرر و طي دو ماه آينده مجمع انتخاباتي اين دو فدراسيون برگزار شود.
ورزشي**1067**3783**