۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
کد خبر 83303363
۰ نفر
حدود 3 حامی برای هر یتیم در شهرستان ری وجود دارد

شهرری- ایرنا- رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری گفت: هم اكنون 2 هزار و 900 حامی نیكوكار از یكهزار و 250 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد در این شهرستان حمایت و ماهانه كمك های خود را به آنها اهدا می كنند.

یدالله صفری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 420 فرزند یتیم و 830 فرزند محسنین هستند كه مورد حمایت حامیان قرار دارند.
وی ادامه داد: طی سال گذشته این حامیان خیر در قالب طرح اكرام ایتام و محسنین، بیش از 34 میلیارد ریال به ایتام نیازمند و فرزندان محسنین این شهرستان كمك كرده اند كه نسبت به سال قبل از آن 25 درصد رشد داشته است.
صفری گفت كه 20 میلیارد و 600 میلیون ریال كمك نقدی و هشت میلیارد آن نیز كمك غیرنقدی بوده است.
وی افزود: متوسط بهره مندی ایتام و فرزندان محسنین از این كمك ها در ماه حدود سه میلیون ریال است كه در صدد افزایش آن هستیم تا زمینه كاهش مشكلات این افراد را فراهم كنیم.
رئیس كمیته امداد ری بیان كرد: علاوه بر كمك های مالی، برخی از حامیان در خصوص كمك‌های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با كمیته امداد ری مشاركت می‌كنند.
وی اضافه كرد: مدت حمایت حداقل یك سال بوده كه طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب كمیته امداد امام (ره) با شناسه واریز مخصوص واریز می‌كند.
صفری عنوان كرد: تعداد چهار پایگاه جذب حامی اكرام طرح محسنین طی ماه مبارك رمضان در شهرستان ری دایر می شود و این آمار در شب های قدر به هشت پایگاه افزایش می یابد.
وی افزود: برای اولین بار درشهرستان ری ایجاد ستاد ثابت برای ایتام محسنین در میدان اصلی عبدالعظیم(ع) با عنوان درخت آرزوها برگزار می شود كه در این طرح، خیرین آرزوهای ایتام محسنین را برآورده می كنند.
به گزارش ایرنا، بیش از 6 هزار و 50 نفر در قالب سه هزار و 500 خانوار تحت پوشش كمیته امداد شهرستان ری هستند كه 2 هزار و 50 نفر از این تعداد را زنان سرپرست خانوار تشكیل می دهند.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یك میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
7247/6003