طلايه داران تبليغ دين در آستارا گرد هم آمدند

آستارا - ايرنا - همايش طلايه داران تبليغات ديني با هدف تبيين فعاليت هاي مبلغان و روحانيان در ماه مبارك رمضان، با حضور علماي شيعه و سني در آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه آستارا شامگاه شنبه در اين همايش در دفتر خود گفت: رمضان، بهترين ماه خودسازي است و مردم از اين فرصت به خوبي استفاده كنند.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: ترجمه و تفسير قرآن از جذابيت و تاثير بيشتر برخوردار است و علماي دين، قرآن را محور سخنراني ها قرار داده و به تبيين بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي بپردازند.
وي ادامه داد: تقويت روحيه انقلابي به خصوص در بين جوانان، ضروري و وحدت در برابر دشمنان اسلام واجب است و عالمان دين با تبيين منويات مقام معظم رهبري، وحدت آفرين باشند.
رئيس اداره تبليغات اسلامي آستارا نيز در اين آئين گفت: ماه مبارك رمضان بهترين فرصت تبليغ احكام و آموزه هاي ديني است و خوشبختانه در آستارا با حضور پرشور علماي شيعه و سني، گام هاي بلندي در تبيين دين و ارزش هاي الهي برداشته مي شود.
حجت الاسلام ابراهيم حاتمي افزود: استقامت در تبليغ، خوش خلقي و مطالعه ديني و فقهي از ويژگي هاي مبلغان است و علماي دين در برابر هجمه فضاي مجازي و مسائل نوظهور در زندگي جوانان، به علم روز مجهز شوند.
حجت الاسلام شيخ جابر عباداللهيان امام جمعه اهل سنت روستاي عنبران آستارا هم بيان كرد: وظيفه ما حفظ وحدت و انتقال ارزش ها به آيندگان است تا انقلاب از آسيب و گزند بدخواهان در امان باشد.
وي افزود: دين اسلام برگرفته از مفاهيم عميق قرآني و فرهنگ و ادبيات ما گنجينه تمام نشدني صلح و صفاست و خشونت و جنايت در اسلام جايگاهي ندارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و 14 درصد جمعيت آن را اهل سنت تشكيل داده است.
7105 / 7124/2007