بيش از 3000 زائر آذربايجان غربي به حج تمتع اعزام مي شوند

اروميه - ايرنا - مدير حج و زيارت آذربايجان غربي با اشاره به اينكه امسال تعداد زائران حج اين استان هشت درصد افزايش يافته است، گفت: در موسم حج امسال سه هزار و 110 نفر از اين استان به سرزمين وحي مشرف مي شوند.

محمدرضا نديري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه 116 نفر عوامل اجرايي اين زائران را همراهي مي كنند، افزود: اين زائران در قالب 21 كاروان به حج تمتع مشرف مي شوند.
وي با تاكيد بر اينكه زائران اين استان به اصطلاح 'مدينه بعد' هستند، ادامه داد: حجاج آذربايجان غربي از نيمه دوم خرداد امسال به حج اعزام مي شوند.
وي با اشاره به اينكه زائران اين استان به احتمال زياد توسط شركت 'هواپيمايي ايران اير' اعزام شوند، بيان كرد: پروازهاي رفت اين زوار از فرودگاه اروميه به فرودگاه جده و پروازهاي برگشت نيز از مدينه منوره به اروميه انجام مي شود.
وي ادامه داد: برنامه ريزي هاي بسيار خوبي براي آسايش حجاج ايراني در سال جاري انجام شده و هتل ها، خودروهاي حمل و نقل عمومي و هواپيماهاي در نظر گرفته شده از استانداردهاي بسيار بالايي برخوردار است.
نديري بيان كرد: امسال مديريت سه هتل به عوامل اجرايي آذربايجان غربي واگذار شده است كه 2 هتل در مكه مكرمه و يك هتل در مدينه منوره قرار دارد.
وي اعلام كرد: آذربايجان غربي به لحاظ تعداد زائر رتبه هشتم كشوري را در بين ساير استان هاي كشور داراست.
به گزارش ايرنا، همه ساله موسم حج در ماه ذيحجه انجام مي شود و ميليون ها زائر از كشورهاي مختلف دنيا براي انجام حج تمتع به سرزمين وحي اعزام مي شوند.
ايرانيان در سال 1395 به علت تيرگي روابط با عربستان به حج تمتع اعزام نشد ولي از سال 1396 تشرف از ايران به حج تمتع از سر گرفته شد.
9918/7129