واگذاري خطوط تلفن ثابت جديد در كردستان از بستر فيبر نوري است

سنندج - ايرنا - مدير شركت مخابرات منطقه كردستان گفت: امسال تمام واگذاري هاي خطوط تلفن ثابت به متقاضيان در اين استان بر بستر سرويس FTTH (فيبر نوري تا ساختمان/خانه) انجام مي شود.

آزاد حكمت روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: طبق برنامه ريزي، امسال شبكه فيبر نوري غير از ادارات و شهرها در روستاهاي استان نيز قابليت اجرايي خواهد داشت.
وي با بيان اينكه تاكنون بيش از چهار هزار و 600 كيلومتر شبكه فيبر نوري در نقاط مختلف استان اجرا شده است، افزود: سال گذشته در حوزه اجراي فيبر نوري 100 درصد برنامه ها و اهداف شركت مخابرات كردستان تحقق يافت.
مدير مخابرات منطقه كردستان از اجراي كابل كشي فيبر نوري در بيش از يك هزار نقطه استان در سال 97 خبر داد و اضافه كرد: پارسال در حوزه ايجاد، تقويت و توسعه شبكه فيبر نوري اقدامات لازم انجام شد.
حكمت با بيان اينكه توسعه و تقويت زيرساخت‌هاي مخابراتي در اولويت خدمات اين شركت قرار دارد، يادآور شد: سال گذشته عمليات اجرايي شبكه فيبر نوري در آساوله به عنوان اولين روستاي استان آغاز شد.
وي با اشاره به اينكه از اين پس به جاي كابل مسي از فيبر نوري براي انتقال اطلاعات تا ساختمان و يا موقعيت مشتري استفاده مي شود، گفت: تلاش ما اين است كه تكنولوژي هاي روز دنيا را در بستر فيبر نوري ايجاد و سرويس مورد نياز مشتركان را در اختيارشان قرار دهيم.
تعداد مشتركان تلفن همراه اول در استان تا پايان سال گذشته يك ميليون و 808 هزار و 574 مورد بوده كه ضريب نفوذ آن اكنون به 111 درصد رسيده است.
هم اكنون 485 هزار و 247 شماره تلفن ثابت با ضريب نفوذ 29،7 درصد در كردستان فعال است.
7355/9102