فرماندار: بستر غني سازي اوقات فراغت جوانان آستارا فراهم شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: بستر غني سازي اوقات فراغت براي جوانان اين شهرستان در حوزه هاي ورزشي، فرهنگي و فني و حرفه اي بايد فراهم شود و مشاركت دستگاه هاي اجرايي در اين راستا ضروري است.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز شنبه در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان در فرمانداري آستارا افزود: جوانان در بسياري از بخش هاي علمي، ورزشي و هنري سرآمد هستند و به واسطه همت و اراده اين قشر در حال حاضر ايران در بخش هاي ياد شده جزو كشورهاي تراز اول است.
وي اضافه كرد: بستر لازم براي رونق گردشگري و اشتغالزايي در شهرستان آستارا با برخورداري از تالاب، ساحل و طبيعت فراهم است اما متاسفانه تاكنون از اين ظرفيت ها به خوبي به نفع جوانان استفاده نشده است.
وي بيان كرد: هفته گذشته بازديد كارشناسان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي ثبت آبشار لاتون آستارا در فهرست آثار ملي از آن جاذبه طبيعي انجام شد و در مراحل بعدي مناطقي نظير تالاب استيل نيز در اولويت قرار خواهد گرفت.
رستم زاد گفت: برخي از گياهان و ميوه ها نظير گل گاو زبان و تمشك در فصل گرما در طبيعت آستارا بصورت خود رو رشد مي كنند و از اين ظرفيت نيز بايد در راستاي آماده سازي و فروش محصولات ياد شده استفاده كرد تا بستر اشتغال جوانان فراهم شود.
فرماندار آستارا افزود: در فصل تابستان براي غني سازي اوقات فراغت بايد از ظرفيت 10 سازمان مردم نهاد استفاده كرد و در تابستان امسال نيز شهرستان آستارا ميزبان دو جشنواره ملي و بين المللي خواهد بود.
رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا هم بيان كرد: با همكاري آموزش و پرورش سه خانه ورزش در روستاهاي اين شهرستان با هدف غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان راه اندازي شده و تا پايان امسال تعداد آنها به 9 خانه خواهد رسيد.
وحيد خاصي پور افزود: اداره كل ورزش و جوانان گيلان نيز با ايجاد هفت زمين ورزشي فوتبال در روستاهاي آستارا موافقت كرده و در صورت اختصاص اعتبار، عمليات ساخت آنها آغاز خواهد شد.
وي ادامه داد: از جوانان 18 تا 35 سال در صورت ارائه طرح هاي كارآفريني با ارائه تسهيلات ارزان قيمت حمايت مي شود و افراد براي كسب اطلاعات بيشتر به اداره ورزش آستارا مراجعه كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي آن فعال هستند.
7105/2007