۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۷
کد خبر: 83302789
۰ نفر
418 مجوز مشاغل خانگي در آستارا صادر شد

آستارا - ايرنا - رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي آستارا از صدور 418 مجوز مشاغل خانگي با هدف حمايت از توليد داخلي و اشتغالزايي در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا شهلا قاضي پور عصر شنبه در نشست خبري در اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي آستارا گفت: 418 مجوز ياد شده در سال گذشته در رشته هاي كشاورزي، صنعتي و خدماتي صادر شده و تسهيلات مشاغل خانگي دولت به هر فرد واجد شرايط تا سقف 200 ميليون ريال است.
وي افزود: راه اندازي بازار كسب و كار در فضاهاي مسكوني از دغدغه هاي دولت است و بيشتر دريافت كنندگان تسهيلات، در رشته گليم بافي، زنبورداري، پرورش مرغ بومي، صنايع دستي و خياطي شاغل شده اند.
وي بيان كرد: خانواده ها در سال جاري با تهيه طرح داراي توجيه شغلي و ثبت نام از طريق سايت مشاغل خانگي از تسهيلات ارزان قيمت بهره مند شوند.
قاضي پور گفت: سال گذشته از 511 طرح اشتغال روستايي معرفي شده به بانك هاي عامل، 196 طرح تسهيلات اشتغال بالغ بر 75 ميليارد ريال دريافت كردند.
وي افزود: پارسال 160 كارگر آستارايي، آموزش هاي لازم پيرامون مهارت هاي زندگي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي را در قالب كارگاه هاي مختلف فرا گرفتند.
وي بيان كرد: در سال 97، بازرسان اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي آستارا يك هزار و 460 بار از كارگاه ها و واحدهاي توليدي اين شهرستان بازرسي كردند و نظارت بر اجراي قانون كار جزو اولويت هاي اين نهاد است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و 54 واحد صنعتي در آن فعال است.
7105/2007