۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۱
کد خبر: 83302713
۰ نفر
افتتاح نمایشگاه كالاهای ایرانی در ارمنستان

مسكو - ایرنا - نمایشگاه كالاهای ایرانی تحت عنوان «برندهای اورآسیا» با حضور بیش از 65 شركت ایرانی و تعدادی از شركت های كشورهای عضو اتحادیه اورآسیا امروز شنبه در محل اكسپوی ایروان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه تیگران خاچاتریان وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان و سیدكاظم سجادی سفیر كشورمان در ایروان، آندرانیك الكسانیان رئیس اتاق بازرگانی ارمنستان و جمعی از مقام ها و مسئولین ایرانی و ارمنی حضور داشتند.
تیگران خاچاتریان برگزاری این نمایشگاه را فرصت مناسبی برای معرفی كالاها و محصولات ایرانی به بازار ارمنستان و همچنین اتحادیه اورآسیا دانست و افزود: اینگونه نمایشگاه ها نه تنها ظرفیت و فضای همكاری های تجاری و اقتصادی بین شركت های ایرانی و ارمنی را توسعه خواهد داد بلكه باعث معرفی كالاهای ایرانی در اورآسیا خواهد شد.
وزیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری ارمنستان با تشكر از ابتكار سفیر كشورمان در برگزاری این نمایشگاه در ارمنستان، امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اورآسیا را بستر مناسبی برای تسهیل تجارت بین ایران و این اتحادیه دانست.
وی تاكید كرد: در سال 2019 فضای تجارت بین تجار و بازرگانان ایرانی و اورآسیا آسانتر و نقل و انتقال كالا گسترش خواهد یافت.
سید كاظم سجادی سفیر كشورمان نیز در مراسم افتتاح نمایشگاه برندهای اورآسیا با اشاره به در هم تنیدگی و ناگسستنی بودن روابط ایران و ارمنستان در حوزه های مختلف، روابط تجاری و اقتصادی بین دو كشور را بر مبنای برد- برد و بهره گیری تجار ایرانی و ارمنی از منافع این روابط توصیف كرد.
وی افزود: امنیت تجارت و سرمایه گذاری بین دو كشور باید توسط دولت ها تضمین شود تا مشوقی برای حضور و فعالیت فعالان اقتصادی در حوزه های تجارت و سرمایه گذاری بین دو كشور باشد.
سجادی با تاكید بر كیفیت و تنوع كالاهای ایرانی افزود: ارمنستان می تواند از ایران به عنوان هاب تجارت استفاده كند و نیازمندی ها و احتیاجات بازارهای داخلی خود و اتحادیه اورآسیا را از ایران تامین كند.
سفیر ایران با اعلام اینكه خانه تجارت اورآسیا در ارمنستان بزودی فعالیت خود را آغاز می كند ابراز امیدواری كرد این مركز محلی برای نشست تجار دو كشور و برگزاری جلسات رودرو شود و فعالان اقتصادی ایران و ارمنستان را به یكدیگر نزدیكتر كند.
لازم به ذكر است در نمایشگاه برندهای اورآسیا در ایروان شركت های ایرانی در بخش های مختلفی نظیر صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، فرش، خودرو، وسایل و تجهیزات خانگی، آجیل و مواد پلاستیكی كالاهای خود را عرضه كرده اند.
این نمایشگاه از روز شنبه به مدت چهار روز دایر است.
اروپام ** 1346 **