۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۸
کد خبر: 83302554
۰ نفر
جنجال ازدواج چینی ها با دختران پاكستانی

اسلام آباد - ایرنا - این روزها ماجرای ازدواج اتباع چینی با دختران پاكستانی در فضای مجازی و رسانه های پاكستان بحث برانگیز شده و گفته می شود كه برخی از اتباع چینی از این طریق به خرید و فروش اعضای بدن می پردازند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، ماجرای بحث برانگیز ازدواج مردان چینی با زنان پاكستانی حتی به صحن مجلس ملی پاكستان نیز رسیده و مسئولان به اطلاع اعضای كمیته دادگستری و امور حقوقی این كشور رسانده اند كه چینی ھا طی ازدواج با دخترانی پاكستانی، آنان را به چین برده و سپس اعضای بدن آنها را خارج و اقدام به فروش آن می كنند.
«رانا ثنا الله» یك نماینده مجلس پاكستان می گوید: زنان این كشور در مناطق محروم روستایی مجبور به تحمل وضعیت دشوار اقتصادی و هچمنین رفتارهای تند و به اصطلاح ناموسی از سوی مردان هستند.
خانم «شنیلا رات» از اعضای كمیته دادگستری مجلس پاكستان نیز گفت: مردان چینی با مراجعه به مناطق مختلف در ایالت پنجاب اقدام به جلب توجه دختران كرده و سپس با آنان ازدواج می كنند. اتباع چینی برای رسیدن به اهداف خود دختران پاكستانی را با پول تحریك كرده سپس اعضای بدن آنان را طی چند مرحله خارج و اقدام به فروش آن می كنند.
یك نماینده اقلیت در مجلس پاكستان نیز گفت: شهروندان چینی برای اینكه اقدام آنان شك برانگیز نباشد به صورت صوری مسلمان شده و با دختران مسلمان پاكستانی ازدواج می كنند.
اما رسانه های پاكستانی ماجرای دیگری پشت پرده ازدواج های جنجالی اتباع چینی با زنان پاكستانی را مطرح می كنند و آن این اینكه چینی ها با این كار دختران پاكستانی را مجبور به اعمال غیراخلاقی می كنند.
در همین حال سفارت چین در اسلام آباد به گزارش های اخیر مبنی بر افزایش غیرطبیعی آمار ازدواج اتباع چینی با دختران پاكستانی واكنش نشان داد و اعلام كرد: چین برای جلوگیری از فعالیت عناصر سودجو و مقابله با اعمال شنیع آنان از هیچ همكاری با دولت پاكستان دریغ نمی كند.
سفارت چین تاكید كرد: قاچاق انسان و تجارت اعضای انسان در چین به شدت ممنوع است و دولت چین برای مقابله با چنین اقدامات شیطانی با دولت پاكستان همكاری می كند.
سایت های خبری پاكستان گزارش می دهد: اتباع چینی با سوء استفاده از روابط صادقانه و نزدیك پاكستانی ها با دولت و مردم چین، اقدام به ارتكاب اعمال شیطانی كرده و اقدام به خرید و فروش اعضای بدن دختران پاكستانی می كنند.
روزنامه «امت» پاكستان نوشت: اتباع غیرمسلمان چینی به طور دروغین اعلام می كنند كه به دین اسلام مشرف شده اند، سپس اقدام به ازدواج با دختران پاكستانی كرده و با آنان به چین برمی گردند.
این روزنامه اردو زبان افزود: اتباع چینی، دختران پاكستانی را مجبور به اقدامات غیراخلاقی كرده و حتی در مواردی اگر بر خلاف میل آنان اقدام شود، دختران را شدیدا مورد شكنجه نیز قرار می دهند.
گروه موسوم به 'دیده بان حقوق بشر' اعلام كرد، گزارش های اخیر درباره قاچاق زنان و دختران پاكستان به چین باید زنگ خطر را برای اسلام آباد به صدا درآورده باشد.
به گزارش تارنمای دیده بان حقوق بشر، یك شبكه تلویزیونی پاكستان، اوایل ماه جاری میلادی(آوریل) از ورود به جایی به نام مركز دلال ازدواج در لاهور خبر داد كه شش زن و دختر كه دو تن از آنها تنها 13 سال داشتند، منتظر انتقال به چین به عنوان عروس بودند.
گفته شده كه در ازای این زنان و دختران، دو هزار و 800 دلار به خانواده های شان پرداخت و به آنها وعده داده شد در آینده 280دلار دیگر نیز به آنها پرداخت می شود.
روزنامه نیكی ژاپن نیز نوشت، خرید عروس های ژاپنی از سوی مردان چینی، سال هاست كه انجام می شود.
درصد جمعیت زنان در چین از سال 1987 كاهش پیدا كرده است و طبق برآورد، پژوهشگران، چین در حال حاضر، 30 تا 40 میلیون زن كم دارد. درواقع، ترجیح خانواده ها به داشتن فرزند پسر و سیاست تك فرزندی در چین موجب كاهش تعداد زنان در برابر مردان چینی شده است.
عدم تعادل بین نسبت جمعیت مردان و زنان در چین باعث شده است مردان چینی برای اختیار كردن همسر با دشواری مواجه شوند و به تقاضا برای قاچاق زنان از خارج دامن زده شود.
طبق اعلام دیده بان حقوق بشر، كامبوج، لائوس، كره شمالی و ویتنام نیز شاهد قاچاق دختران و زنان به خارج از كشورهای شان هستند.
آساق*274**1088**1663**

سرخط اخبار جهان