۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبر: 83302532
۰ نفر
121 كشته در درگیری های نظامی افغانستان طی 24 ساعت گذشته

كابل - ایرنا - بر اثر درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان در 9 استان افغانستان طی 24 ساعت گذشته ، 110 عضو گروه طالبان، شش نیروی دولتی و پنج غیر نظامی كشته شدند.

*فاریاب
وزارت كشور افغانستان اعلام كرد كه شب گذشته درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان در منطقه «یك پسته» و «قره قول» شهرستان «قیصار» رخ داد كه در آن سه عضو طالبان كشته و 2 تن زخمی شدند.

*بغلان
نیروهای ویژه پلیس این كشور در حمله شبانه به پناهگاه تروریست ها در شهرستان «دهنه غوری» استان بغلان فرمانده ارشد داعش را كشتند.
وزارت كشور افغانستان در اطلاعیه ای افزود: «مفتی اوزبیك» یكی از طراحان مهم حملات تروریستی داعش بود كه مسولیت پشتیبانی این گروه در كشورهای آسیای میانه را نیز برعهده داشت.
شب گذشته شهرستان «بركه» این استان نیز شاهد نبرد سنگین میان طالبان و نیروهای دولتی بود كه در آن 33 تن از افراد این گروه كشته مجبور به عقب نشینی شدند.

*لوگر
نیروهای دولتی در عملیات مشترك علیه مواضع طالبان در حومه های شهر «پل علم» مركز این استان، پنج تروریست را با تعداد سلاح و مقداری مهمات بازداشت كردند.

*قندهار
نیروی ویژه پلیس با یورش شبانه به پناهگاه طالبان در شهرستان «میوند» این استان 17 عضو طالبان را كشته و 9 تن از آنها را بازداشت كردند.
در اطلاعیه پلیس افغانستان آمده است كه چند عدد مین جاسازی شده در كنار جاده نیز توسط این نیروها خنثی شده است.

*تخار
وزارت كشور افغانستان از كشته شدن 18 تن از افراد طالبان در شهرستان «خواجه غار» خبر داد.
این وزارت افزود: پنج فرمانده گروه طالبان در میان كشته شدگان هستند.

*هلمند
پلیس مبارزه با مواد مخدر وزارت كشور افغانستان در اطلاعیه جداگانه ای اعلام كرد كه 700 كیلوگرم مواد مخدر را در عملیات برنامه ریزی شده كشف و به آتش كشید.

*غزنی
دفتر مطبوعاتی استانداری غزنی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام كرد: طی 24 ساعت گذشته 25 عضو گروه طالبان در شهرستان های «ده یك»، «زنخان» و «اندر» این استان كشته شدند.
در اطلاعیه افزوده شده است كه در ادامه درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی پنج غیر نظامی بر اثر اصابت خمپاره به یك منزل جان باختند.

*بادغیس
عضو مجلس نمایندگان افغانستان امروز شنبه به رسانه های محلی این كشور گفت كه در حمله طالبان به پاسگاه نیروهای دولتی شش سرباز كشته و دو تن دیگر زخمی شدند.
«ضیا الدین اكازی» افزود: شب گذشته طالبان به پاسگاه های نیروهای دولتی در شهرستان «قادس» حمله كردند اما موفق به تصرف این پاسگاه نشدند.

*جوزجان
دفتر مطبوعاتی لشكر «209 شاهین» در شمال افغانستان با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد: دو نیروی پلیس محلی و 13 عضو طالبان در جنگ های دو طرف كشته شدند.
در این اطلاعیه آمده است نیروهای پلیس محلی و طالبان شب گذشته در شهرستان «آقچه» این استان درگیر شدند كه در آن دو پلیس و 20 تن از افراد طالبان زخمی شدند.
آساق*291**1663**

سرخط اخبار جهان