۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
کد خبر 83302516
۰ نفر
نماینده مجلس: بودجه محرومیت زدایی با برنامه هزینه نمی شود

شهرری- ایرنا- نماینده مردم تهران، ری، تجریش و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه محرومیت زدایی در استان های كشور اگر به خوبی هزینه می شد، امروز شاهد مهاجرت 250 هزار نفر به استان تهران نبودیم.

به گزارش ایرنا، سید فرید موسوی روز شنبه در دومین سمینار نقش شوراها در توسعه شهرستان ری در سالن كنفرانس فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت: كسانی كه به استان تهران مهاجرت می كنند بیشتر در مناطق حاشیه ای پایتخت ساكن می شوند و معضلاتی هم به طبع آن ایجاد می شود.
وی تصریح كرد: این میزان جمعیت مهاجر می طلبد كه هر سال شهرستان جدیدی در حاشیه تهران ایجاد شود.
موسوی ادامه داد: اگر بودجه تصویب شده در مناطق محروم استان ها به خوبی در جهت ایجاد مشاغل پایدار و ساخت واحدهای تولیدی هزینه می شد، امروز استان تهران با این شرایط روبرو نمی شد.
وی تعیین مرز روستاهای استان تهران را با شهرها، مشكلی اساسی عنوان كرد و گفت: توسعه شهرها نباید باعث عقب ماندگی روستاها شود و استانداران با تعیین دقیق مرز شهرها و روستاها باید طرح های هادی را به خوبی اجرا كنند.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اضافه كرد: امروز متاسفانه توسعه مناطق شهری استان تهران باعث غفلت از روستاها شده و وضعیت این مناطق از بسیاری از روستاهای مرزی كشور نیز بدتر است.
وی یادآور شد: برخلاف تصور مسئولان اجرایی، بسیاری از مناطق استان تهران از شهرهای مرزی نیز محرومتر است.
موسوی ادامه داد: امروز با وجود 125 هزار نفر اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا كه 47 هزار نفر آنان زیر 40 سال سن دارند، شرایط خوبی برای محرویت زدایی و توسعه كشور ایجاد شده كه باید مسئولان از این فرصت به خوبی استفاده كنند.
وی یادآور شد: توسعه كشور فقط نیاز به مباحث سخت افزاری ندارد، بلكه با مشاركت پذیری و ورود مردم به صحنه، توسعه نیز ایجاد می شود.
دومین سمینار نقش شوراها در توسعه شهرستان ری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ری، تجریش و شمیرانات و مسئولان شهرستان ری با هدف معرفی فرصت ها و تهدیدهای ری در فرودگاه بین المللی امام خمینی( ره) برگزار شد.
/6003/3218