رییس فدراسیون: المپیك عامل افزایش تكواندوكاران كشور است

همدان- ایرنا- رییس فدراسیون تكواندو گفت: المپیكی بودن این رشته ورزشی باعث شده تا ورزشكاران پرشماری را جذب خود كند و شمار علاقه مندان آن افزایش یابد.

سید محمد پولادگر روز شنبه در مجمع انتخابات هیات تكواندو همدان اظهار داشت: آموزشگاه های تكواندو هم اكنون در دورترین نقاط كشور نیز فعال است و طرفداران پرشماری دارد.
وی اضافه كرد: تكواندو كشورمان از زیرساخت مستحكمی برخوردار است و توانسته ایم به عنوان رشته المپیكی به موفقیت های ارزنده دست یابیم.
پولادگر خاطرنشان كرد: توجه به رده های سنی پایه نیز هدفگذاری فدراسیون در سال های اخیر بود و امسال در اقدامی بی نظیر 2 هزار ورزشكار در مسابقات قهرمانی نونهالان كشور حضور یافتند كه دستاوردی ارزشمند محسوب می شود.
رییس فدراسیون تكواندو كشور بیان كرد: هم اكنون در 2 بخش بانوان و آقایان در تمامی رده های سنی فعالیت مستمر داریم و توسعه تكواندو در اقصی نقاط كشور موفقیت بزرگی به شمار می رود.
پولادگر با اشاره به عملكرد تكواندو همدان در چهار سال اخیر گفت: همدان در ورزش «پومسه» سرآمد كشور است و امیدوارم این رشته به زودی در بین رشته های المپیكی قرار بگیرد.
وی افزود: با این حال همدان در سال های گذشته در رشته های مبارزه ای نتوانسته جایگاه خود را به دست آورد و باید برنامه ریزی و سرمایه گذاری لازم صورت بگیرد.
رییس فدراسیون تكواندو یادآور شد: همدانی ها از دانش فنی بالایی در این رشته برخوردار هستند كه نمونه بارز آن مهدی صمدیان‌ تبار به عنوان یكی از بهترین مربیان پومسه كشور است.
در مجمع انتخاباتی هیات تكواندو همدان كه امروز برگزار شد، احسان قنبری با كسب حداكثر آرا به عنوان رییس هیات برگزیده شد.
7520/2090

سرخط اخبار استان‌ها