۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
کد خبر 83302382
۰ نفر
سامانه اطلاعاتی ری تا 6 ماه آینده راه اندازی می شود

شهرری- ایرنا- عضو شورای اسلامی تهران، ری، شمیرانات و تجریش از راه اندازی سامانه بانك اطلاعات مسائل و مشكلات زیست محیطی، بهداشتی و شهری شهرستان ری تا 6 ماه آینده خبر داد.

ناهید خداكرمی روز شنبه در حاشیه برگزاری دومین سمینار نقش شوراها در توسعه شهرستان ری در سالن كنفرانس فرودگاه امام خمینی(ره) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی اطلاعات جمعیت، مسكن، اشتغال، فضای سبز، بهداشت ومدیریت شهری در این سامانه تدوین می شود.
وی تصریح كرد: تاثیرات منفی زیست محیطی، روانی و سلامت جسمی مردم شهرستان ری بواسطه موقعیت جغرافیایی باید به طور دقیق بررسی شود.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه كارگروه سلامت و محیط زیست شهرستان ری در این سمینار بسیار فعال است، گفت: تدوین طرحی استراتژیك برای برخورداری شهروندان ری از سلامت جسمی، روانی و زیستی كه منتج به تشكیل شهرستانی سالم برای زندگی و كار می شود، از مهمترین دستاوردهای برگزاری این كارگروه است.
وی ادامه داد: ایجاد جامعه سالم مبتنی بر نشاط اجتماعی، گفت و گوی موثر و مشاركت مردم با تشكل های مردم نهاد از مهمترین برنامه های این سمینار به شمار می رود.
خداكرمی اضافه كرد: بررسی راه های ایجاد زندگی سالم از طریق برگزاری برنامه های ورزشی برای تحرك فیزیكی مردم، دسترسی راحت به غذای سالم، بررسی راه های كاهش استعمال دخانیات و پیشگیری از اعتیاد و فعالیت آسیب زا و رفتارهای پرخطر در این كارگروه ها بررسی شد.
وی با تاكید بر اینكه باید كارگروهی برای بررسی عوارض و آسیب های شهر تهران بر مردم مناطق جنوبی پایتخت تشكیل شود، افزود: تاثیرات مخرب دفع زباله ها، اموات و صنایع آلاینده بر روی مردم شهرستان ری باید مورد بررسی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، دومین سمینار نقش شوراها در توسعه شهرستان ری امروز شنبه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مسئولان شهرستان ری در قالب 5 كارگروه تخصصی محیط زیست و سلامت، حقوقی و نظارت، برنامه ریزی و اقتصاد، فرهنگی و اجتماعی، خدمات شهری و روستایی و عمران با هدف شناسایی مشكلات و تبدیل معضلات به فرصت ها برگزار شد.
3218/6003