۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبر: 83302363
۰ نفر
پايان مطالعه ميدان نفتي سوسنگرد

تهران- ايرنا- مديرعامل شركت توسعه نفت و گاز گسترش ايرانيان (ايدرو اويل) گفت: مطابق توافقنامه اي كه با شركت ملي نفت ايران امضا شد، طرح جامع ميدان نفتي سوسنگرد به اين شركت ارسال و ايدرو اويل توانست با كسب رتبه برتر در بين سه شركت داخلي، صاحب صلاحيت شناخته شود.

«مهدي داودآبادي» امروز (شنبه) در حاشيه آخرين روز برگزاري بيست‌ و چهارمين نمايشگاه بين‎المللي صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود: اكنون منتظر ابلاغ موضوع از سوي شركت ملي نفت هستيم تا مباحث مربوط به سرمايه گذاري و شريك خارجي شركت را در اجراي طرح به پيش ببريم.
داودآبادي يادآور شد: با اجراي طرح توسعه در اين ميدان نفتي، در فاز نخست به توليد روزانه 12 هزار و 500 بشكه نفت خواهيم رسيد كه در فاز دوم به 30 هزار بشكه در روز افزايش خواهد يافت.
وي تاكيد كرد: ميزان سرمايه گذاري براي طرح جامع اين ميدان نفتي، نزديك به يك ميليارد دلار تخمين زده مي شود كه در اين زمينه رايزني با دولت و مجلس براي تامين مالي منابع خارجي در دستور كار است.
مديرعامل ايدرو اويل يادآور شد: اين شركت براي حفظ پويايي در شراط سخت تحريم ها و حفظ ارتباطات بين المللي، اجراي برخي طرح ها و پروژه ها در ساير كشورها با همكاري شركاي خارجي را در دستور كارد دارد..
به گزارش ايرنا، ميدان نفتي سوسنگرد در 45 كيلومتري شمال غرب شهر اهواز و 20 كيلومتري جنوب غربي ميدان اهواز در منطقه دزفول شمالي قرار دارد.
اين ميدان در جنوب ميدان بند كرخه و شمال شرقي ميدان جفير واقع شده و امتداد ساختاري آن مشابه ميدان هاي نفتي منصوري و آب تيمور است.
بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي با حضور نمايندگان 21 كشور و برپايي يك هزار و 47 غرفه به نمايندگي از شركت‌هاي داخلي و 106 غرفه به نمايندگي از شركت‌هاي خارجي 11 ارديبهشت ماه آغاز بكار كرد و عصر امروز (شنبه) به كار خود پايان مي‌دهد.
اقتصام*3065**2022