رئیس بنیاد مستضعفان: كشور را نمی توان با پول نفت آباد كرد

مشهد- ایرنا- رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: با پول نفت نمی توان كشور را آنطور كه باید و شاید اداره و آباد كرد لذا می بایست با بهره گیری از خلاقیت و دستهای مردم كشور را آباد نماییم. .

محمد سعیدی كیا روز شنبه در مراسم بهره برداری از 76 واحد مسكونی برای خانواده های دارای بیش از دو معلول زیرپوشش سازمان بهزیستی در شهرجدید گلبهار واقع در خراسان رضوی افزود: مفهوم توسعه به معنای صرف اجرای پروژه در كشور نیست. مثلا پولهای فراوانی برای توسعه روستاها هزینه شده كه البته لازمه آبادانی می باشد اما به تنهایی كفایت نمی كند.
وی ادامه داد: بنیاد مستضعفان به جای فعالیت 'پروژه محوری' كار خود را در چارچوب 'مردم محور' پیگیری می كند، یعنی در انجام هر كاری توسط این نهاد رابطه مردم با آن كار تعریف می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: انجام طرحهایی همچون ساخت واحدهای مسكونی برای خانواده های دارای دو عضو معلول از این جهت كه خدمت به قشر محروم است و هم بخاطر هماهنگی میان دستگاههای مختلف، اهمیت و ارزش دارد.
وی افزود: 'بنیاد علوی' نیز به خانواده های دارای فرزندان سه قلو و بیشتر در تامین هزینه ها و مسكن كمك می كند. همچنین این بنیاد حمایت تغذیه ای از زنان باردار روستایی را در دستور كار خود قرار داده است.
سعیدی كیا به حمایتهای بنیاد مستضعفان در حوزه اشتغال نیز اشاره و بیان كرد: با هدف توسعه روستایی و حمایت از اشتغال، با همكاری معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری و بنیاد علوی از طرحهای اشتغال مورد تایید در سطح كشور حمایت می شود.
76 پروژه مسكونی روز شنبه طی مراسمی به خانواده های دارای دو معلول زیر پوشش سازمان بهزیستی در شهرگلبهار تحویل داده شد.
شهرجدید گلبهار در 35 كیلومتری شمال غربی مشهد و در امتداد جاده مشهد - قوچان برای سكونت جمعیتی 200 هزار نفری ساخته شده اما با چهار هزار هكتار وسعت گنجایس سكونت 400 هزار نفر را دارد.
1922/7496