رییس فدراسیون پرورش اندام: توزیع مواد نیرو زا در باشگاه ها ممنوع است

اردبیل- ایرنا- رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: توزیع مواد نیروزا و مكمل به هر شیوه ای در باشگاه های ورزشی بدنسازی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ناصر پورعلی فرد روز شنبه در مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل از جوانان و ورزشكاران خواست به تبلیغات افراد سودجو و منفعت طلب در مورد مواد نیرو زا و پروتئین ها و مكمل ها اعتماد نكرده و از مصرف آنها خودداری كنند و در صورت لزوم با مراجعه به پزشك و كارشناسان تغذیه آنها را از داروخانه ها تهیه كنند.
وی گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف در باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام بازرسان فدراسیون و ادارات كل ورزش و جوانان به طور مداوم و مستمر بر نحوه فعالیت این باشگاه ها نظارت دارند.
پور علی فرد از فعالیت 12 هزار باشگاه بدنسازی و پرورش اندام در سطح كشور خبر داد و بیان كرد: بر اساس آخرین آمار اعلامی از سوی فدراسیون پژشكی 308 هزار ورزشكار سازمان یافته و بیمه شده در این رشته ورزشی در كشور فعال هستند كه از این تعداد 129 هزار و 707 نفر بانوان و مابقی مرد هستند.
وی اضافه كرد: هرگونه اعزام بانوان در این رشته ورزشی به مسابقات رقابتی چه در داخل كشور و چه به خارج از كشور ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.
رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به جایگاه ایران در دنیا ادامه داد: تیم پرورش اندام كشورمان در جهان و آسیا قهرمان بلامنازع است.
وی گفت: به خاطر جایگاه خاص كشورمان در این رشته ورزشی در دنیا رییس فدراسیون ایران هم اكنون نایب رییس كنفدراسیون آسیا، مشاور ارشد فدراسیون جهانی و رییس كمیته تحقیقات و پژوهش و توسعه پرورش اندام در جهان است.
پور علی فرد افزود: همه ورزشكاران به ویژه ورزشكاران بدنسازی و پرورش اندام باید اخلاق مداری را سرلوحه كار خود قرار داده و حتی پوششان مطابق با موازین اسلامی باشد و در حركات و سكنات خود دقت كرده و منش پهلوانی را رعایت كنند.
رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از مسئولان باشگاه ها هم خواست با رعایت موازین اسلامی محیطی سالم برای جوانان ایجاد كنند چرا كه بچه های مردم امانت هستند و والدین به آنها اعتماد كردند.
وی با بیان اینكه مشكلات ورزشی باید داخل خانواده و مجموعه ورزش حل شود، اظهار داشت: رییس هیات استان باید با ایجاد همدلی و تعامل و همكاری با همه ورزشكاران و پیشكسوتان و متولیان ورزش برای پیشرفت این رشته ورزشی تلاش كند.
به گزارش ایرنا، در این مجمع انتخاباتی كه 2 نفر كاندیدا داشت فرزام طراحی با كسب هشت رای از مجموع 15 رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان اردبیل انتخاب شد.
6130/ 1257