دادگاه پاكستان با استرداد شهروند اين كشور به آمريكا مخالفت كرد

اسلام آباد - ايرنا - دادگاهي در پاكستان با استراداد «طلحه هارون» شهروند اين كشور با مليت آمريكايي كه متهم به همكاري با داعش است، به واشنگتن مخالفت كرد.

به گزارش ايرنا، رسانه هاي پاكستاني روز شنبه گزارش دادند: طلحه هارون شهروند پاكستاني-آمريكا متهم به همكاري با داعش و دست داشتن در حمله در نيويورك است كه هم اكنون در زندان اديالا شهر راولپندي بسر مي برد.
«محسن اختر كياني» قاضي دادگاه شهر اسلام آباد ضمن مخالفت با استرداد متهم حمله نيويورك، اعلام كرد:آمريكا نمي تواند فقط از طريق نامه نگاري متهم تحت تعقيب را در اختيار بگيرد بلكه بازرسان آمريكايي بايد به پاكستان سفر كرده و در حضور مسئولان قضايي و بازرسان پاكستان پرونده طلحه هارون رو مورد بررسي قرار دهند.
وي افزود: پس از بازرسي مشترك پاكستان و آمريكا در اين پرونده، و يك قاضي در پاكستان طي 60 روز درخصوص استرداد طلحه هارون به آمريكا تصميم خواهد گرفت.
منابع خبري گزارش دادند: طلحه هارون 21 ساله عضوي از داعش است و متهم به همكاري در حمله تروريستي در ميدان تايمز شهر نيويورك است. وي در سال 2016 در شهر «كويته» پاكستان بازداشت شد.
اسلام آباد در تكاپوي استرداد وي به آمريكا بود كه پدر متهم با مراجعه به دادگاه اسلام آباد خواستار جلوگيري از آن و رسيدگي به پرونده متهم در پاكستان شد.
آساق*274**1663**

سرخط اخبار جهان