11 دانش آموز هرمزگان به مرحله كشوري جشنواره خوارزمي راه يافتند

بندرعباس- ايرنا- مديركل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 11دانش آموز اين استان به مرحله كشوري جشنواره نوجوان خوارزمي كه تابستان امسال به ميزباني استان اصفهان برگزار مي شود، راه يافتند.

به گزارش ايرنا، موسي دادي زاده سرخايي روز شنبه در مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره نوجوان خوارزمي در استان افزود: با برگزاري جشنواره هاي علمي و پژوهشي همچون خوارزمي و جابربن حيان در واقع فرصت هاي مناسبي براي شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان و توسعه ي دانش كاربردي در مدرسه ها فراهم مي شود.
وي بيان داشت: اولويت سند تحول بنيادين در واقع گسترش فرهنگ پژوهش، خودباوري و كارآفريني در مدرسه ها است كه اين مهم محور جشنواره هاي جابربن حيان در دوره ابتدايي و نوجوان و جوان خورازمي در دوره متوسطه است.
اين مسوول اظهارداشت: آموزش و پرورش با برگزاري جشنواره‌هاي علمي به دنبال معرفي نفرهاي اول تا سوم نيست بلكه جشنواره‌ها يك دورهمي علمي است كه دانش‌ آموزان شركت ‌كننده بتوانند از تجربه هاي يكديگر استفاده ‌كنند.
دادي زاده سرخايي ياد آورشد: پژوهش و تحقيق عامل مهمي در رونق توليد و تحقق شعار سال است و در راستاي تاكيد مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از توليد داخلي و رونق و شكوفايي آن، آموزش و پرورش توجه ويژه اي بر فراهم كردن بستر رشد استعدادها در جهت حمايت از توليد ملي دارد.
وي تاكيد كرد: به طور قطع با تقويت سطح علمي مقالات امكان حضور دانش آموزان در سطح ملي و فراملي فراهم است و دانش آموزان هرمزگاني ثابت كرده اند در اين عرصه پيشتاز و افتخارآفرين هستند.

** رقابت330 دانش آموز هرمزگان در مرحله استاني جشنواره خوارزمي
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان نيز گفت: در مرحله استاني پنجمين دوره جشنواره نوجوان خوارزمي 330 دانش آموز منتخب اين استان در 6 محور از 22 منطقه آموزشي با يكديگر به رقابت پرداختند.
محمد قويدل افزود: درنهايت 11 طرح برگزيده در هرمزگان انتخاب و به مرحله كشوري جشنواره خوارزمي راه يافتند.
وي بيان داشت: زبان و ادبيات فارسي، فعاليت هاي آزمايشگاهي، زبان انگليسي، دست سازه ها، پژوهش و بازارچه هاي كار و فن آوري از محورهاي 6 گانه جشنواره خوارزمي است.
اين مسوول اظهارداشت: در اين جشنواره دانش آموزان دوره اول متوسطه هرمزگان به مدت 2 روز جلوه هاي زيبايي از كار گروهي و تحقيق و پژوهش خود را به نمايش گذاشتند.
قويدل يادآورشد: جشنواره خوارزمي با رويكرد كارآفريني و با هدف فراهم كردن بستر شكوفايي استعدادها در حوزه خلاقيت، ابداع و اختراع در جهت رونق توليد و اقتصاد مقاومتي برگزار شد.
7195/6048