۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۲
کد خبر: 83301274
۰ نفر
همايش كوهپيمايي خانوادگي در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - همايش كوهپيمايي خانوادگي به منظور افزايش نشاط اجتماعي با شركت حدود 800 نفر از شهروندان و فرهنگيان آستارا به مناسبت هفته معلم در ارتفاعات كشفي شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا اين همايش روز جمعه با مشاركت هيات ورزش هاي همگاني، اداره هاي ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، ورزشكاران و جمعي از مسئولان محلي آستارا برگزار شد و شركت كنندگان، هفت كيلومتر مسير را در دو ساعت با سردادن شعارهايي همچون در جستجوي سلامت پياده بايد رفت، ورزش صبحگاهي، نيرو، نشاط ، شادبي طي كردند.
نماينده مردم آستارا در آئين اختتاميه اين همايش در روستاي كشفي اين شهرستان گفت: توسعه و فرهنگ سازي ورزش همگاني و هدايت جامعه به سلامتي و نشاط، از راه هاي كم هزينه و آسان رفع بسياري از آسيب هاست.
ولي داداشي افزود: ظرفيت ورزش همگاني نبايد مورد غفلت قرار گيرد و با توجه به وجود نيروي انساني بسيار در آستارا، توسعه اين رشته ضروري است.
وي خواستار فعال كردن هر چه بيشتر هيات هاي ورزشي آستارا شد و بر برگزاري مسابقات مختلف ملي در اين شهرستان تاكيد كرد.
سجاد موسوي مدير آموزش و پرورش آستارا بيان كرد: معلمان نقش ويژه اي در تربيت نيروي انساني دارند و تجليل از معلمان ارزشگذاري به جايگاه تعليم و تربيت است.
وحيد خاصي پور رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا نيز در اين آئين گفت: ورزش اين شهرستان با حمايت دولت، متحول شده و استخر شنا و چمن مصنوعي ورزشگاه وحدت آستارا در سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.
وي با اشاره به فعاليت شش سمن زير نظر اداره ورزش آستارا، بيان كرد: جوانان 18 تا 35 ساله جهت توسعه فضاي كسب و كار يا اجراي طرح اشتغال خدماتي، فني و مهارتي، تا سقف يك ميليارد ريال تسهيلات با نرخ سود چهار درصد دريافت خواهند كرد.
وي اضافه كرد: هيات ورزش هاي همگاني آستارا از سال 1364 فعاليت خود را آغاز كرده و اكنون با 15 كميته ورزشي فعال است.
اين همايش با صرف صبحانه، تجليل از تعدادي از معلمان و كميته هاي فعال هيات ورزش هاي همگاني و اهداي جوايز به شركت كنندگان به قيد قرعه خاتمه يافت.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشكار در آن فعاليت مي كنند.
7105/2007