۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
کد خبر 83301071
۰ نفر
افزون بر 3200 مشتاق زيارت به خانه خدا مشرف مي شوند

شيراز- ايرنا- مدير كل حج و زيارت استان فارس گفت:امسال بيش از سه هزار و 200 نفر از مشتاقان زيارت خانه خدا از استان فارس به سرزمين وحي مشرف خواهند شد.

عليرضا زينلي ، روز جمعه در حاشيه همايش آموزشي و اجرايي مناسك حج در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه همايش آموزش مشتاقان زيارت خانه خدا در شيراز برگزار شد اضافه كرد: شهرستان شيراز در مراسم حج امسال بيش از يك هزار و 700 نماينده در ميان زائران خانه خدا دارد و حجاج استان فارس از فرودگاه شهيد آيت الله دستغيب به سمت فرودگاه جده پرواز مي كند.
وي در خصوص زائراني كه از استان در سال 97 به خانه خدا مشرف شده اند نيز بيان كرد: در طول سال 97 نزديك به سه هزار و 200 نفر زائر از استان فارس به خانه خدا مشرف شده اند.
زينلي در خصوص همايش آموزشي حجاج نيز تصريح كرد: اين همايش روز جمعه در ورزشگاه شهيد آيت الله دستغيب شيراز با حضور مشتاقان زيارت كه امسال از شيراز به خانه خدا مشرف مي شوند برگزار شد و اين افراد در اين همايش با اعمال زيارت خانه خدا آشنا شدند.
وي اضافه كرد: در اين همايش عمليات اجرايي حج به نمايش گذاشته شد و آموزش هاي مناسب نيز به افراد داده شد.
او با اشاره به حضور مشتاقان زيارت خانه خدا از شهرستان شيراز در اين همايش گفت: تمامي افرادي كه از شهرستان شيراز امسال قرار است به خانه خدا مشرف شوند با حضور دراين مراسم آموزش هاي مناسب مناسك حج را فرا گرفتند.
مديركل حج و زيارت استان فارس در خصوص آموزش به اين افراد نيز گفت: علاوه بر همايشي كه به صورت متمركز براي آنها در نظر گرفته شده كاروان هايي كه مشتاقان زيارت را به خانه خدا اعزام مي كنند نيز 12 جلسه آموزشي براي آنان در نظر گرفته اند كه اين افراد با حضور در اين جلسات با تمامي آداب حج آشنا مي شوند.
همايش آموزشي و اجرايي مناسك حج مخصوص مشتاقان زيارت خانه خدا در روز جمعه سيزدهم ارديبهشت در ورزشگاه شهيد آيت الله دستغيب شيراز برگزار شد.
ع.پ/ 6113