90 تن كمك بسیج آذربایجان غربی وارد مناطق سیل زده ایلام شد

ایلام - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان غربی گفت: یك محموله به ارزش 10 میلیارد ریال در قالب 9 كامیون توسط بسیج سازندگی استان آذربایجان غربی برای سیل زدگان استان ایلام ارسال شد.

سرهنگ شهروز حیدریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقلام به وزن 90 تن شامل 108 قلم ملزومات مختلف چون مواد خوراكی، پتو، پوشاك، فرش و دیگر ملزومات ضروری خانوارهای سیل زده است.
وی افزود: سپاه آذربایجان غربی به مدت 2 هفته در منطقه سیل زده چم شیر سیروان اقدام به دایر كردن موكب برای اطعام خانوارهای خسارت دیده كرد.
حیدریان یادآور شد: همچنین 200 نفر از گروه های جهادی بسیج سازندگی سپاه استان آذربایجان غربی برای كمك به مردم سیل زده استان لرستان به این استان اعزام شدند و نیز با دایر كردن آشپزخانه سیار به مدت 19 روز غذا و نان پخت و بین سیلزده ها توزیع می كردند.
وی از ارسال 20 دستگاه ماشین آلات سنگین راهسازی به استان خوزستان خبر داد و گفت: این ماشین آلات در امر بازگشایی مسیرها و احداث راه ها جدید در استان خوزستان به سیلزدگان این استان كمك كردند.
وی همچنین به ارسال 10 كامیون مواد غذایی، پوشاك، پتو، و دیگر ملزومات به استان گلستان در ابتدای سال جاری برای توزیع در بین مردم آسیب دیده از سیل این استان اشاره كرد.
حیدریان تاكید كرد: این اقلام توسط كمك های اهدایی مردم به پایگاه های بسیج مساجد و فراخوان های عمومی گردآوری و از سوی سپاه به استان های خسارت دیده ارسال شده است.
7172/6119