تدوین فعالیت های آموزشی بر پایه تحقیق و برنامه ریزی باشد

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد می گوید: برای اینكه فعالیت های آموزشی معلمان مدارس و استادان دانشگاه ها در راستای منافع ملی باشد، امور مربوطه نیز بر پایه تحقیق و پژوهش برنامه ریزی شود.

به گزارش پنجشنبه شب دفتر امام جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در جمع كاركنان و مدیران مجموعه معدنی چادرملو اردكان افزود: در ایران سبك آموزش بر اساس تحقیق و پژوهش بنا نهاده نشده و همین موضوع هم سطحی‌نگری بسیار نامناسبی را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: آموزش ها از ابتدا سطحی بود و از بچگی گفته شد كه « بخوان، حفظ كن و نمره بگیر»، اما اینكه بگویند « بخوان، فكر كن، چیزی از فكرهایت را به دست آور » اصلا در میان نبود و به همین دلیل الان اغلب بیكاران فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد با بیان اینكه این سیستم آموزشی را انگلیسی‌ها به ایران تحریم كردند، گفت: الان باید در نظام آموزشی تحول اساسی به وجود آید تا « قدرت فكر و تعقل و توانستن» را به دانش‌آموزان و دانشجویان آموزش دهیم.
ناصر یزدی یادآور شد: همانطوری كه محصول معادن متنوع است، قیمت‌های مختلف و ارزش‌ های فوق‌العاده ای دارد، هر یك فایده‌ای هم دارد، انسان‌ها هم به همین صورت هستند و استعدادها در همه آنها وجود دارد و تنها چیزی كه خداوند متعال خلق نكرده، انسان‌های بی‌فكر و بی‌استعداد است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد افزود: پیش از انقلاب استكبار به ایران تجهیزات و ماشین‌آلات معدنی و راهسازی و ... می‌فروخت ولی به هیچ عنوان اجازه نمی‌دادند مهندسان ایرانی از نحوه ساخت یا عملكرد دستگاه‌ها مطلع شوند و به همراه آن ، مهندسان خود را هم به ایران می‌فرستادند.
ناصری یزدی با تاكید بر اینكه انگلیس و آمریكا تمام تلاش خود را به كار بسته بودند كه نگذارند جوانان ایرانی به پیشرفت علمی و خودكفایی در علم دست پیدا كنند خاطر نشان كرد: هنوز هم سیستم آموزشی ما تفكر و تعقل را آنگونه كه لازم است در فرزندان ما بارور نكردند.
وی بیان داشت: یكی از تولید كنندگان در ارتباط با خودكفایی در تولید می‌گفت، چینی‌ها كپی می‌كنند و استعدادشان هم كمتر از استعداد جوانان ماست تنها به آنها باور داده‌اند كه شما می‌توانید ولی به جوانان ما این باور داده نشده است.
امام جمعه یزد اظهار كرد: هر كسی در هر بخشی كه فعالیت می‌كند، دستگاه یا ماشین‌آلات وارداتی در آن داریم باید همیشه تلاش خود را به كار ببندند كه بفهمند این دستگاه‌ها به چه صورتی تولید شدند.
شركت معدنی و صنعتی چادرملو یكی از بزرگترین تولیدكننده سنگ آهن كشور است كه از سال گذشته با بهره برداری از واحدهای فولادی توانست زنجیره تولید را از سنگ آهن تا محصولات نهایی تكمیل كند .
این شركت یكی از پیشگامان بومی سازی و استفاده از فناوری های روز در ساخت قطعات صنعتی است و بر اساس اهداف و برنامه ریزی های پیش بینی شده در كاهش وابستگی به خارج از كشور گام های اساسی بردارد .
مركز شهرستان 98 هزار نفری اردكان در 60 كیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047/